Reklama
Czchów


Czchów. Gmina ostro stawia na turystykę PDF Drukuj Email
czwartek, 28 lutego 2019 21:41

Rozwój turystyki weekendowej, opartej na zasobach przyrodniczych oraz kulturowo – historycznych: taki kierunek gospodarczego boomu marzy się burmistrzowi Markowi Chudobie. I trudno się mu dziwić, wszak gmina ma ku temu odpowiedni potencjał i sporo podejmuje działań, by ten potencjał wzmocnić. Grodzisko i Wzgórze Zamkowe w Czchowie będą mocnym punktem na mapie turystycznej od nowego sezonu. W najbliższym otoczeniu popularnej Baszty dzięki staraniom władz Czchowa i projektowi partnerskiemu którego liderem jest Tarnowska Organizacja Turystyczna wybudowano budynek zamkowy mieszkalny, powstała też wieża bramna, a grodzisko zostało zagospodarowane o nowe obiekty dla turystów, którzy na miejscu zobaczą repliki ciężkiego uzbrojenia z okresu XVI-XX wieku. Militaria zamontowano na trzech szlakach: średniowiecznym, II wojny światowej i nowożytnym. Okoliczny teren „uzbrojono” w m. in.: trebusz, taran, dźwig do oblewania smołą, moździerze, armatę przeciwlotniczą czy CKM-y. Niezwykłe eksponaty bez wątpienia będą magnesem turystycznym. W ramach inwestycji przeprowadzono też prace restauratorskie dwóch bunkrów i okopów. Te unikatowe budowle stanowią kolejny argument, by odwiedzić Czchów.

 
Czchów. Koncert dla pań PDF Drukuj Email
środa, 27 lutego 2019 09:17

Na 8 marca zaplanowano spotkanie muzyczne z okazji Dnia Kobiet. Na ten wyjątkowy koncert, który odbędzie się w kinie Baszta. - zapraszam wszystkie panie na piosenki w klimacie – podwieczorek przy mikrofonie. Spotkajmy się o godzinie 18. Na pewno miejsca, jak i dobrej zabawy nie zabraknie – zachwala burmistrz Czchowa, Marek Chudoba.

 
Czchów. Nowy radiowóz dla policji PDF Drukuj Email
sobota, 23 lutego 2019 21:22

Od lat wspieramy policjantów. Jakkolwiek nie jest to zdanie własne gminy, uznaliśmy, że bezpieczeństwo naszych mieszkańców to kwestia priorytetowa. Dlatego przekazliśmy pieniądze na zakup nowego auta do czchowskiej policji. Wspieraliśmy Komisariat w latach poprzednich – zapewnia burmistrz Czchowa, Marek Chudoba. Niedawno Komisariat Policji w Czchowie wzbogacił się o nowy radiowóz, zakupiony dzięki wspólnym staraniom samorządu w Czchowie i Komendy Wojewódzkiej Policji w KrakowiePolicjanci otrzymali kluczyki do nieoznakowanego opla astry, który będzie doskonałym narzędziem w ograniczaniu przestępczości i zapewnianiu bezpieczeństwa, ładu i porządku publicznego w gminie Czchów.

 
Czchów. Nawet 9 tysięcy złotych dotacji PDF Drukuj Email
sobota, 16 lutego 2019 00:06

Nawet dziewięć tysięcy złotych bezzwrotnej dotacji można otrzymać na wymianę pieca. Burmistrz Czchowa informuje o możliwości uzyskania dofinansowania w wysokości do 9 000,00 zł (zakup i montaż kotła - 8 000,00 zł; modernizacja instalacji wewnętrznej 1 000,00 zł) na wymianę kotłów zasilanych paliwem stałym. W zakresie w/w dofinansowania można zainstalować kotły zasilane: węglem kamiennym typu ekogroszek, drewnem oraz peletem. Wszelkie informację oraz ankiety zgłoszeniowe dostępne są w Urzędzie Miejskim w Czchowie – pokój nr 16. Projekt realizowany jest do 31.10.2019 r. Jak podkreśla burmistrz Marek Chudoba smog to śmiertelny problem, który dotyka każdego mieszkańca Małopolski, bez względu na wiek, płeć czy status społeczny. Badania pokazują, że rozwiązania w zakresie likwidacji niskiej emisji polegające na konieczności wymiany źródeł ogrzewania, zakazu sprzedaży węgla niskiej jakości, czy zaostrzenia kar za spalanie odpadów mają wśród mieszkańców Małopolski poparcie w granicach 90 procent.

 
Czchów. Burmistrza zaprosił marszałek PDF Drukuj Email
czwartek, 14 lutego 2019 17:17

Mam wrażenie, że marszałek Małopolski Witold Kozłowski podziela nasze zdanie w sprawie przebiegu drogi ekspresowej Brzesko – Nowy Sącz. Kilka dni temu spotkaliśmy się w gonie kilku wójtów i burmistrzów, ustaliliśmy przebieg trasy – taki przebieg, który jest do zaakceptowania przez wszystkie samorządy, w najmniejszym stopniu ingeruje w tereny zurbanizowane, a w dodatku zapewnia równomierny rozwój wszystkich gmin powiatu brzeskiego i nowosądeckiego. Przebieg tego spotkania zreferowałem marszałkowi Kozłowskiemu. Gospodarz województwa zaprosił mnie na spotkanie do Krakowa. Wydaje się mi, że marszałek podziela nasze uwagi i jest gotów nas wesprzeć w relacjach z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad – ocenia po spotkaniu burmistrz gminy Czchów, Marek Chudoba.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 100

wyb1belka2019

2019aktwyb

2019kalendarzwyb

2019prezentacjakandydatow

prdoz2019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .