Czchów


Czchów. Burmistrz i radni po ślubowaniu PDF Drukuj Email
środa, 21 listopada 2018 19:20

Alicja Mordarska została przewodniczącą Rady Miejskiej w Czchowie. Tak zdecydowali radni na pierwszej sesji, która odbyła się we wtorek. Na wiceprzewodniczących rady wybrani zostali:  Małgorzata Czech z Czchowa oraz Kazimierz Kurzydło z Czchowa. Pierwsze posiedzenie sesji rozpoczęło odczytanie protokołu z wyniku wyborów na radnych. Potem rajcy złożyli ślubowanie oraz odebrali zaświadczenie o wyborze na członka Rady Miejskiej. Ślubowanie złożył także burmistrz Marek Chudoba.

 
Czchów. KGW dla niepodległej PDF Drukuj Email
poniedziałek, 19 listopada 2018 21:13

To świetny pomysł: gospodynie z Jurkowa oryginalnie postanowiły uczcić obchody 100.rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wraz z Klubem Seniora "Nasza Chata" zorganizowały w remizie OSP w Jurkowie wielkie szatkowanie i kiszenie kapusty (100 główek na 100-lecie wolności), w strojach regionalnych, z użyciem dawnych narzędzi i jak dawniej w tradycji polskiej bywało - wspólnie, z tańcem i pieśnią na ustach! A przy tym zrobiły i ugotowały 100 gołąbków, którym poczęstowały wszystkich zaproszonych gości - godnie i "po naszemu" (z regionalizmami i polską tradycją) świętując obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości w gminie Czchów, w Jurkowie. Spontanicznie, czym chata bogata, czyli z naszą, polską gościnnością.

 
Gmina Czchów. Dwie szkoły do rozbudowy PDF Drukuj Email
czwartek, 15 listopada 2018 18:32

Rozbudowa dwóch szkół z Złotej i Tymowej  – to jedno z większych i ważniejszych wyzwań inwestycyjnych gminy Czchów. Prace – jak wylicza burmistrz Marek Chudoba – będą kosztowały około 1.2 miliona złotych. W tym roku realizowany jest pierwszy etap. – Prace w Złotej już się zakończyły, natomiast prace w Tymowej są w trakcie, tam potrwają jeszcze kilka tygodni. I etap prac sfinansujemy ze środków własnych. Mamy na ten cel pieniądze: w tegorocznym budżecie zabezpieczyliśmy na ten cel 400 tysięcy złotych – mówi naszej redakcji burmistrz Marek Chudoba. Przekazane na ten cel środki pozwolą na wykonanie stanu surowego – mowa o rozbudowie obydwu szkół.

 
Czchów. Straż na straży przyrody PDF Drukuj Email
środa, 14 listopada 2018 21:14

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Czchowie wspólnie z MOKSiRem w Czchowie pozyskali pieniądze na realizację kolejnej (drugiej) edycji projektu „Straż na straży przyrody”.  Program zakładała edukację obywatelską w zakresie ekologii i ochrony przyrody poprzez realizację konkursu plastycznego, realizację akcji sadzenia drzewek oraz spotkania promującego obywatelskie postawy w zakresie ekologii i ochrony zwierząt połączone z podsumowaniem projektu.
Na realizację zadania publicznego „Straż na straży przyrody – II edycja”, otrzymaliśmy dofinansowane z Powiatu Brzeskiego w kwocie 2 tys zł. Kolejne wsparcie finansowe otrzymaliśmy od Gminy Czchów. Dziękujemy serdecznie Staroście Brzeskiemu Andrzejowi Potępie i Burmistrzowi Czchowa Markowi Chudobie za przekazane środki – mówi naszej redakcji Elżbieta Ogiela, szefowa MOKSiR.

 
Czchów. Miliony zakopią w ziemi PDF Drukuj Email
wtorek, 13 listopada 2018 21:02

Nawet kilkanaście milionów złotych „zakopie” gmina w ziemi. Spokojnie. Nie w formie banknotów czy bilonu, ale w postaci rur kanalizacji sanitarnej i wodociągowej. – Mamy ambitne plany. Chcemy, w następnej kadencji samorządu, doprowadzić do zakończenia kompleksowej kanalizacji gminy i wodociągowania. Zadanie jest realne: tym bardziej, e sama aglomeracja czchowska jest już praktycznie skanalizowana. Inwestycje w infrastrukturę komunalną są bardzo kosztowne, dlatego je etapujemy – tłumaczy burmistrz Marek Chudoba. Jego zdaniem rozwój sieci kanalizacyjnej i wodociągowej ma ogromne znacznie nie tylko dla rozwoju gospodarczego, ale także zainteresowania się tych wszystkich, którzy chcą wybudować swój dom. – Efektem naszej polityki jest wzrost liczby mieszkańców, a nie – jak to bywa w wielu innych gminach – wyludnienia. W ostatnich kilkunastu latach przybyło nam kilkuset mieszkańców – wylicza burmistrz Chudoba.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 97

zuzia2019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .