Reklama
Czchów


Czchów. Ewakuacja szkoły PDF Drukuj Email
piątek, 30 listopada 2018 14:23

Uczniowie, nauczyciele i pracownicy Publicznej Szkoły Podstawowej w Czchowie zostali ewakuowani z placówki. Szybka i sprawna akcja strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w   Czchowie zapobiegła tragedii. Nikomu nic się nie stało. Tutejsi druhowie udowodnili, że doskonale sobie radzą w momencie zagrożenia bezpieczeństwa, a społeczność szkolna udowodniła, że wie, jak zachowywać się w sytuacji zagrożenia zdrowia, a nawet życia. Spokojnie!!! To były tylko ćwiczenia.

 
Czchów. Będzie modernizacja ujęcia wody PDF Drukuj Email
poniedziałek, 26 listopada 2018 22:39

Ponad dwieście tysięcy złotych będzie kosztowała modernizacja ujęcia wody w Czchowie. - Znakomita większość tej kwoty pochodzi, z zaciągniętego, na preferencyjnych warunkach kredytu, który może być w znacznej mierze umorzony. Z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie otrzymamy bowiem ponad 170 tysięcy złotych – wylicza burmistrz Czchowa, Marek Chudoba. Jego zdaniem pozabudżetowe finansowanie inwestycji to sukces gminy, która od wielu lat sporo uwagi i środków poświęca na rozbudowę infrastruktury komunalnej: budowę sieci kanalizacyjnej i wodociągowej.

 
Czchów. Burmistrz i radni po ślubowaniu PDF Drukuj Email
środa, 21 listopada 2018 19:20

Alicja Mordarska została przewodniczącą Rady Miejskiej w Czchowie. Tak zdecydowali radni na pierwszej sesji, która odbyła się we wtorek. Na wiceprzewodniczących rady wybrani zostali:  Małgorzata Czech z Czchowa oraz Kazimierz Kurzydło z Czchowa. Pierwsze posiedzenie sesji rozpoczęło odczytanie protokołu z wyniku wyborów na radnych. Potem rajcy złożyli ślubowanie oraz odebrali zaświadczenie o wyborze na członka Rady Miejskiej. Ślubowanie złożył także burmistrz Marek Chudoba.

 
Czchów. KGW dla niepodległej PDF Drukuj Email
poniedziałek, 19 listopada 2018 21:13

To świetny pomysł: gospodynie z Jurkowa oryginalnie postanowiły uczcić obchody 100.rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wraz z Klubem Seniora "Nasza Chata" zorganizowały w remizie OSP w Jurkowie wielkie szatkowanie i kiszenie kapusty (100 główek na 100-lecie wolności), w strojach regionalnych, z użyciem dawnych narzędzi i jak dawniej w tradycji polskiej bywało - wspólnie, z tańcem i pieśnią na ustach! A przy tym zrobiły i ugotowały 100 gołąbków, którym poczęstowały wszystkich zaproszonych gości - godnie i "po naszemu" (z regionalizmami i polską tradycją) świętując obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości w gminie Czchów, w Jurkowie. Spontanicznie, czym chata bogata, czyli z naszą, polską gościnnością.

 
Gmina Czchów. Dwie szkoły do rozbudowy PDF Drukuj Email
czwartek, 15 listopada 2018 18:32

Rozbudowa dwóch szkół z Złotej i Tymowej  – to jedno z większych i ważniejszych wyzwań inwestycyjnych gminy Czchów. Prace – jak wylicza burmistrz Marek Chudoba – będą kosztowały około 1.2 miliona złotych. W tym roku realizowany jest pierwszy etap. – Prace w Złotej już się zakończyły, natomiast prace w Tymowej są w trakcie, tam potrwają jeszcze kilka tygodni. I etap prac sfinansujemy ze środków własnych. Mamy na ten cel pieniądze: w tegorocznym budżecie zabezpieczyliśmy na ten cel 400 tysięcy złotych – mówi naszej redakcji burmistrz Marek Chudoba. Przekazane na ten cel środki pozwolą na wykonanie stanu surowego – mowa o rozbudowie obydwu szkół.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 100

wyb1belka2019

2019aktwyb

2019kalendarzwyb

2019prezentacjakandydatow

prdoz2019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .