Reklama
Fotokronika


Święto Grzyba z Kombii, potrawami i wieloma atrakcjami PDF Drukuj Email
poniedziałek, 26 sierpnia 2013 12:05

PTR_2707Sporo dobrej muzyki i zabawy towarzyszyło uczestnikom drugiego Dnia Borzęckiego Święta Grzyba. Wieczorem, na scenie, która od kilku lat pojawia się na stadionie w Łękach, zagrała jedna z legend polskiego rocka, zespół Kombii. Muzycy tej formacji, która z przerwami działa od połowy lat 70. XX stulecia, zaprezentowali największe przeboje: zarówno z czasów, kiedy na klawiszach grał Sławomir Łosowski, jak i współczesnych, bez tego muzyka. Duet: Grzegorz Skawiński (gitara i wokal) oraz Waldemar Tkaczyk, zaprezentowali doskonałą formę. Nie zabrało więc znanych przebojów, które przez wiele miesięcy okupowały czołowe miejsca na listach przebojów, w tym najbardziej prestiżowej i legendarnej Liście Przebojów Programu III Polskiego Radia, prowadzonej przez lata, przez Marka Niedzwieckiego. Co więcej okazało się, że najmłodsza publika, nastolatkowie, doskonale znają hity z lat 70. i 80: chociażby Słodkiego Miłego Życia, Królowie życia. Oczywiście nie zabrakło nowszych utworów, nagranych przez Kombii, po reaktywowaniu zespołu.

 
Święto Grzyba: Przystanek Mrówkowiec oraz Ewa Farna PDF Drukuj Email
sobota, 24 sierpnia 2013 23:32
PTR_2438Zespół Przystanek Mrówkowiec oraz Ewa Farna z zespołem wystąpili podczas pierwszego dnia Borzęckiego Święta Grzyba.  To młodzi ludzie, Internauci zdecydowali, iż gwiazdą pierwszego dnia powinna być Ewa Farna. Mieli rację. Występ jest naprawdę udany – komentował na żywo wójt Janusz Kwaśniak. Koncert gwiazdy pokazał, że „zabawa” w sondę Internetowa ma sens. To nie tylko przejaw demokracji, ale także poszanowania gustów uczestników imprezy. W tej sytuacji, jak dowiedziała się nieoficjalnie nasza redakcja, o przyszłorocznej gwieździe pierwszego dnia Borzęckiego Święta Grzyba, zdecydują także Internauci. Ale o tym za kilka tygodni.
 
Święto Grzyba: Zaśpiewał Cantantes Dei PDF Drukuj Email
sobota, 24 sierpnia 2013 22:39

PTR_2198Czy w kilka miesięcy można przygotować zespół do występów przed wielotysięczną publicznością? Zadanie trudne, ale… wykonalne. Przekonali się o tym uczestnicy Borzęckiego Święta Grzyba, którzy gromkimi oklaskami nagrodzili koncert zespołu Cantantes Dei. I chociaż grupa powstała niedawno, już ma na swoim koncie liczne koncerty, nie tylko w samym Borzęcinie – swojej macierzy, ale także w Brzesku. Ale po kolei.

 
Święto Grzyba: Borzecin górą w Turnieju Sołectw PDF Drukuj Email
sobota, 24 sierpnia 2013 22:22

PTR_2163Trwa Borzęckie Święto Grzyba. Za nami Turniej Sołectw. Po raz kolejny, w pierwszym dniu tej imprezy, zorganizowano rywalizację pomiędzy drużynami z poszczególnych miejscowości. Sama idea zmagań turniejowych ma integrować, nawet jeśli w sensie mentalnym i sportowym, zawodnicy rywalizowali, to wszystko odbyło się według zasad fair play. Sportowcy, nie tylko nasi, ale w ogóle, mogliby tutaj uczyć się pokory i szacunku dla rywali. Jak już wspomnieliśmy rywalizację wygrała reprezentacja Borzęcina, na drugim miejscu uplasowali się gospodarze, zespół z Łęk. To w Łękach, na tamtejszym stadionie odbywa się bowiem impreza.

 
CLMF: Finał z Florence and the Machine PDF Drukuj Email
niedziela, 11 sierpnia 2013 21:24

PTR_1337Brytyjska grupa Florence and the Machine zagrała na Coke Live Music Festival w Krakowie. Był to jedyny tego lata i pierwszy od miesięcy koncert popularnego zespołu.- Jesteśmy wzruszeni widząc was tak wielu. To niesamowite być tutaj - mówiła do fanów wokalistka zespołu, Florence Welch. Z sentymentem wspominała też występ w warszawskiej Stodole, który odbył się trzy lata temu. Stwierdziła, że od tamtej pory zbyt długo nie była w Polsce. - Wiedziałam, że koncert tutaj będzie niesamowity. Jesteście najlepszą publicznością na świecie. To prawdziwy zaszczyt występować dla was - powiedziała Florence. - W Polsce obie płyty artystki - "Lungs" i "Ceremonials" - pokryły się platyną. Liczba przebojów, jakie znalazły się na tych albumach, oraz charyzma Florence Welch wystarczą, by krakowski koncert stał się jednym z muzycznych wydarzeń roku - zapowiadał organizator festiwalu, firma Alter Art. Obecnie formację Florence and the Machine tworzą, obok Welch, muzycy: Robert Ackroyd (gitara), Christopher Lloyd Hayden (perkusja), Isabella Summers (klawisze), Mark Saunders (gitara basowa) i Tom Monger (harfa). W Krakowie Brytyjczycy wykonali takie utwory jak Shake it out, No light, no light, Sweet nothing, The dog days are over, Rabbit heart czy You've got the love.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 38

wyb1belka2019

2019aktwyb

2019kalendarzwyb

2019prezentacjakandydatow

prdoz2019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .