Reklama
Fotokronika


Uszkodzony cmentarz w Iwkowej PDF Drukuj Email
czwartek, 13 czerwca 2013 20:31

PTR_1597Co najmniej kilkanaście nagrobków zostało uszkodzonych na cmentarzu parafialnym w Iwkowej. Kilka nadaje się tylko do wymiany. Kilkadziesiąt pozostałych jest narażonych na osunięcie się ziemi i zniszczenie. Przez wiele lat ziemia na nekropolii, na stosunkowo niestromym stoku, była stabilna. Problemy zaczęły się kilka miesięcy temu, kiedy gmina, poniżej cmentarza, zaczęła budowę boiska sportowego „Orlik”. Gmina robi teraz dobrą minę do złej gry, ale mieszkańcy nie mają najmniejszych wątpliwości: to wina wójta Bogusława Kamińskiego. – To gmina zleciła wykonanie projektu technicznego, wyłoniła wykonawcę i inspektora nadzoru. "Zwalanie” teraz na intensywne opady deszczu jest nie na miejscu. Przez dziesiątki lat zdarzają się wielkie opady i ziemia nie pracowała w tym miejscu – cedzi bez ogródek mężczyzna, który ze łzami w oczach, spoglądał na uszkodzony nagrobek, ufundowany przez niego i brata, dla najbliższych, pochowanych w tej ziemi.

 
Jubileusz brzeskiej pływalni PDF Drukuj Email
sobota, 08 czerwca 2013 14:51

PTR_0700Co roku ponad sto tysięcy klientów, szkółka pływacka, sekcja której uczniowie są już mistrzami Polski – tak w telegraficznym skrócie można scharakteryzować krytą pływalnię. Została otwarta przed dziesięcioma laty, a jej budowa trwała z komplikacjami – kilka lat. Nadal to jedyny tego typu obiekt w powiecie brzeskim i jeden z nielicznych w subregionie tarnowskim.

 
Samorządowcy Mecenasami Futbolu Małopolski PDF Drukuj Email
wtorek, 04 czerwca 2013 22:07

PTR_9757Grzegorz Wawryka, burmistrz Brzeska może poszczycić się tytułem „Mecenasa Futbolu Małopolski”. Wyróżnienie odebrał ze znamienitych rąk: prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniewa Bońka, szefa małopolskich struktur PZPN, redaktora Ryszarda Niemca oraz przewodniczącego Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski, Kazimierza Barczyka. – Cieszy mnie, że takie gminy jak Brzesko wspierają rozwój futbolu. Sporo słyszałem o inicjatywach gminy i burmistrza – mówił naszej redakcji Zbigniew Boniek, bodaj najbardziej utytułowany i najlepszy w historii naszego futbolu piłkarz.

 
Region: Kino 5D, sala teatralna i nowa siedziba Bruk – Betu PDF Drukuj Email
piątek, 31 maja 2013 23:41

PTR_8823Dla wielu szczytem marzeń jest kino 3D, tymczasem w niewielkiej Niecieczy koło Żabna (chociaż niektórzy powiadają, że to Żabno leży koło Niecieczy) uruchomiono sale kinową z projektorem i ekranem… 5D. To najnowocześniejsza i jedna z nielicznych tego typu sal kinowych w Polsce. – Chcemy, by cały parter naszej nowej siedziby firmy Bruk - Bet, został wykorzystany na cele kulturalne. Sala kinowa pełnić będzie także funkcje sali teatralnej – mówił podczas otwarcia obiektu Krzysztof Witkowski, współwłaściciel rodzinnej firmy Bruk – Bet Termalica, która w przyszłym roku obchodziła będzie jubileusz 30. lecia istnienia.

 
Rywalizowali strażacy z Małopolski PDF Drukuj Email
wtorek, 28 maja 2013 23:26

PTR_8260Jednostka Ratowniczo Gaśnicza z Olkusza wygrała wojewódzkie zawody strażackie, które odbyły się dzisiaj w Brzesku. Do piwnego grodu zjechali strażacy ze wszystkich komend powiatowych i miejskich Państwowej Straży Pożarnej oraz podopieczni krakowskiej szkoły Aspirantów. – Poziom tegorocznych zmagań, zwłaszcza pierwszej dziesiątki, był bardzo wyrównany. To dowód na to, że mamy sprawnych strażaków – mówił generał Andrzej Mróz, komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 38

wyb1belka2019

2019aktwyb

2019kalendarzwyb

2019prezentacjakandydatow

prdoz2019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .