WYBORY 2019


WYBORY. Znamy rozkład mandatów w Radzie Miejskiej w Brzesku PDF Drukuj Email
poniedziałek, 22 października 2018 12:50

Rewolucja w Radzie Miejskiej w Brzesku. Znamy wyniki wyborów. Po 20 latach z samorządu „wylatuje” Krzysztof Ojczyk. Zabrakło miejsca także dla takich osób jak Kazimierz Sproski, Edward Knaga czy Bogusław Babicz. PiS ma – osiem mandatów, Wspólnota Samorządowa – sześć. Lista Ojczyka wprowadziła tylko dwie osoby. Jest 10 „starych” radnych i 11 nowych, z tym, że Tomasz Latocha był wcześniej radnym powiatu brzeskiego.

 
WYBORY. Znamy radnych rady powiatu brzeskiego w okręgu nr 1 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 22 października 2018 12:44

Maciej Podobiński, Kazimierz Brzyk, Jan Musiał, Stanisław Pacura, Justyna Wojtowicz – Woda, Henryk Anioł, Elżbieta Kania oraz Ryszard Ożóg – zostali radnymi powiatu brzeskiego. Ostatni ósmy mandat trafi do kogoś z PiS. W Brzesku do Rady Powiatu Brzeskiego na PiS Głosowało – 5063 osoby, na KWW Powiat Brzeski – 4800, na KWW Samorządy Razem – 3100, na Wspólnotę – 2265. Najlepszy wynik w Brzesku blisko 1300 głosów miał Maciej Podobiński, na drugim miejscu uplasował się Stanisław Pacura, na trzecim Justyna Wojtowicz – Woda.

 
WYBORY. Znamy radnych rady powiatu brzeskiego (Okręg nr 2) PDF Drukuj Email
poniedziałek, 22 października 2018 12:37

W Okręgu nr 2 (Gmina Dębno): Andrzej Potępa, Jacek Frankowski, Małgorzata Kulig z KWW Powiat Brzeski oraz Łukasz Przybyło – zostali radnymi Rady Powiatu Brzeskiego z gminy Dębno. Na starostę brzeskiego głosowało blisko dwa tysiące wyborców.

 
WYBORY. W Gminie Gnojnik będzie II tura PDF Drukuj Email
poniedziałek, 22 października 2018 12:10

Sławomir Paterek - 37,82 i Leszek Ząbkowski - 32,14 (będzie II tura); Renata Krakowska 31.04 procenta. Takiego spłaszczenia wyników nie ma nigdzie w Małopolsce.

 
WYBORY. Jakie wyniki do rady powiatu? PDF Drukuj Email
poniedziałek, 22 października 2018 10:52

Ważą się losy kandydatów na radnych powiatu brzeskiego. A wszystko z powodu opóźnień w liczeniu głosów. Teoretycznie Komitet Wyborczy Samorządy Razem (Ryszarda Ożóga) ma szansę na sześć mandatów, ale może być ich tylko cztery. Lista KWW Powiat Brzeski może mieć nawet siedem mandatów, ale możliwy jest scenariusz z pięcioma. Jeśli Wspólnota Samorządowa Powiatu Brzeskiego przekroczy próg wyborczy to, w sprzyjających warunkach, wywalczy dwa mandaty (Tadeusza Kanownika i Elżbiety Kani), ale może być też poza radą. Na teraz mandat radnego na pewno mają: Maciej Podobiński, Kazimierz Brzyk, Andrzej Potępa, Grzegorz Gołąb, Wojciech Podleś, Stanisław Pacura i Justyna Wójtowicz-Woda.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 18

zuzia2019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .