WYBORY 2019


WYBORY. Trwa rejestracja komitetów PDF Drukuj Email
czwartek, 23 sierpnia 2018 23:00

Dokładnie 36 lokalnych Komitetów Wyborzych Wyborców zarejestrowano do tej pory w tarnowskim oddziale Krajowego Biura Wyborczego. Jako pierwszy na „starcie” pojawił się Komitet Wyborczy Wyborców Tomasza Olszówki Nasze Miasto Tarnów. Zarejestrowano także KWW Wspólnota Samorządowa z Brzeska (kojarzony z burmistrzem Grzegorzem Wawryką) – jako trzeci.

Bardzo aktywni są mieszkańcy gminy Wierzchosławice. Pojawiło się już tam kilka komitetów, w tym komitet Artura Jasińskiego, który z poparciem Prawa i Sprawiedliwości będzie walczył o fotel wójta tej gminy.

Dwa duże komitety zarejestrowano także w Dąbrowie Tarnowskiej: to komitet niezależnych, kojarzony z burmistrzem Krzysztofem Kaczmarskim oraz komitet powołany przez ludzi byłego burmistrza Stanisław Początka. To – zdaniem miejscowych – zapowiedź udziału byłego włodarza gminy w batalii o fotel gospodarza Dąbrowy Tarnowskiej.

 
TYLKO U NAS. Wiemy kto ostatecznie kandydanem na prezydenta Tarnowa z ramienia PiS PDF Drukuj Email
środa, 22 sierpnia 2018 18:22

Janusz Gładysz oficjalnie zrezygnował z kandydowania na prezydenta Tarnowa, Kandydatem Prawa i Sprawiedliwości będzie Kazimierz Koprowski. W piątek o godzinie 10 oficjalna prezentacja nowego kandydata. Janusz Gładysz, tarnowski przedsiębiorca zrezygnował tłumacząc to względami osobistymi. Politycy PiS nie chcę komentować tego zamieszania.

 
WYBORY. Kto na wójta, burmistrza? - znamy nazwiska kandydatów PiS PDF Drukuj Email
wtorek, 21 sierpnia 2018 22:55

Dzisiaj Zarząd Okręgowy Prawa i Sprawiedliwości podjął decyzję w sprawie kandydatów na wójtów i burmistrzów w regionie tarnowskim. Nazwiska kandydatów z powiatu dąbrowskiego poznamy w przyszłym tygodniu. Wtedy też poznamy nazwisko kandydata na burmistrza Wojnicza: struktury gminne PiS w Wojniczu postawiły na Tadeusza Bąka, natomiast część działaczy PiS na tym stanowisku widzieliby Krystiana Zielińskiego. Decyzja w tej sprawie zapadnie za tydzień. W ostatniej chwili, z powodu choroby, wycofał się kandydat na burmistrza Żabna, Krzysztof Wójcik. Na razie Zjednoczona Prawica szuka tam kandydata.

 
WYBORY. Dzisiaj PiS zdecyduje PDF Drukuj Email
wtorek, 21 sierpnia 2018 09:25

Dzisiaj, podczas Zarządu Okręgowego Prawa i Sprawiedliwości poznamy kandydatów na wójtów i burmistrzów w powiatach: tarnowskim, dąbrowskim, brzeskim, bocheńskim, wielickim i proszowickim. Oczywiście nazwiska tych, o których do tej pory nie mówiono lub na ich temat spekulowano. Wiadomo, że kandydatem PiS na prezydenta Tarnowa jest znany od kilku tygodni. Mowa o Januszu Gładyszu. Kandydatem na burmistrza Brzeska jest Sławomir Pater, kandydatem na wójta gminy Dębno, Wiesław Kozłowski, a na wójta Szczurowej Krzysztof Moskal. O fotel burmistrza Czchowa będzie ubiegał się Krzysztof Szot. We wrześniu – jak zapewniają w PiS – poznamy natomiast kandydata na włodarza Borzęcina, który wystartuje z ramienia Zjenoczonej Prawicy. Nadal sprawą otwartą jest kandydat prawicy na fotel gospodarza Iwkowej. Natomiast w Gnojniku są dwie kandydatury: wójt Sławomir Paterek oraz Leszek Ząbkowski. Miedzy innymi o tych kandydatach zdecyduje zarząd PiS.

 
WYBORY. Ludowcy do sejmiku. A. Kwaśniak na liście? PDF Drukuj Email
wtorek, 21 sierpnia 2018 09:20

Dwa mandaty radnych wojewódzkich jest w naszym zasięgu – przekonuje wicemarszałek Małopolski, a zarazem lider listy Polskiego Stronnictwa Ludowego w wyborach do sejmiku samorządowego województwa małopolskiego. Jego zdaniem sondaże są przeszacowane. – Od wielu lat mówiło się, że PSL jest na skraju przepaści, tymczasem z dobrym i bardzo dobrym skutkiem startowaliśmy w wyborach. Tak samo będzie i w tym roku. Wicemarszałek Sorys nie ma wątpliwości, że kilkuletnie współrządy PSL w Małopolsce zaowocowały wieloma inwestycjami, dynamicznym rozwojem Małopolski ze szczególnym uwzględnieniem rozwoju małych gmin wiejskich i wiejsko – miejskich. A kto na liście PSL?

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 następna > ostatnia >>

Strona 17 z 18

zuzia2019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .