Reklama
Region Tarnowski


Tuchów. Piknik ze starostą PDF Drukuj Email
sobota, 24 sierpnia 2019 17:41

Po raz trzynasty społeczność Zabłędzy w Gminie Tuchów zorganizowała festyn sołecki. W bieżącym roku patronował mu Starosta Tarnowski Roman Łucarz. Festyn korespondował z ważnymi dla mieszkańców Zabłędzy rocznicami: 13. rocznicą nadania Szkole Podstawowej w Zabłędzy imienia Jana Pawła II, 8. rocznicy wręczenia sztandaru szkole, jak również drugim zabłędzkim świętem wyrobów tradycyjnych i regionalnych, a także diamentowymi i złotymi godami mieszkańców Zabłędzy i dorocznymi dożynkami wiejskimi. Festyn objął honorowym patronatem Starosta Tarnowski Roman Łucarz, który stwierdził, że po raz pierwszy od siedmiu lat jego pracy w samorządzie powiatowym, został zaproszony jako gość honorowy na dożynki wiejskie.

 
Wierzchosławice. Zakliczyn Medale dla strażaków PDF Drukuj Email
czwartek, 22 sierpnia 2019 19:48

Ostatnia Rady Powiatu Tarnowskiego była okazją do uhonorowania druhów z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Powiatu Tarnowskiego. Wicewojewoda Małopolski wręczył brązowe krzyże zasługi strażakom OSP z Gminy Wierzchosławice, zaś Zarząd Powiatu docenił strażaków z OSP Zakliczyn, za osiągnięcia w zawodach w ratownictwie.

 
Powiatowe dożynki w Wojniczu PDF Drukuj Email
czwartek, 22 sierpnia 2019 19:47

doypowtar2Wojnicz jest w tym roku gospodarzem dożynek powiatowych. 24 i 25 sierpnia odbędą się XXI Dożynki Powiatu Tarnowskiego. Tym razem w gościnnym Wojniczu. Miejscem wydarzenia będzie tamtejszy Park Miejski. Idea wydarzenia łączy elementy obyczajowości ludowej z kultura popularną, a tradycję z nowoczesną formułą imprez masowych. W drugim dniu imprezy gwiazdą wieczoru będzie Halina Mlynkova.

 
Ryglie. Plon niesiemy plon PDF Drukuj Email
czwartek, 22 sierpnia 2019 19:45

 Tym razem w Woli Lubeckiej odbyły się dożynki gminne, które rozpoczęła Msza Święta w Kościele pw. Maryi Matki Bożej Opatrzności w Woli Lubeckiej, sprawowana przez dziekana Marka Kuzaka – proboszcza parafii Lubcza. Następnie przy dźwiękach Orkiestry Młodzieżowej działającej przy Ośrodku Kultury w Ryglicach – filia w Zalasowej, pod batutą Stanisława Stańczyka, wszystkie delegacje i zgromadzeni goście przenieśli się na stadion poniżej kościoła. W tym miejscu, na uczestników  czekały piękne stoiska twórców: Koła Rękodzieła Artystycznego z Zalasowej, twórczość całoroczna Doroty Kisiel-Szynal i Jadwigi Nocek, miody – Barbary Mosoń, wyroby z wosku – Janusza Fudymy, papierowa wiklina – Barbary Kumięgi, malarstwo – Roberta Pyzi, piktografia – Mateusza Kuska oraz suto zastawione stoły przygotowane przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu naszej gminy, a były to: KGW- Joniny, KGW – Lubcza, KGW – Wola Lubecka, KGW – Zalasowa oraz Koło Pań Rygliczanki. Każdy mógł posmakować przepysznych lokalnych potraw, przyrządzonych według tradycyjnych receptur. Wśród smakołyków nie zabrakło także wysokiej klasy wina z rodzimych winnic. Wino serwowali: Krystyna i Szczepan Marcinkowie z Winnicy Kowalówka oraz Antoni Marcinek - Piwnice Antoniego.

 
Rozmowa z Romanem Łucarzem, starostą powiatu tarnowskiego PDF Drukuj Email
poniedziałek, 19 sierpnia 2019 22:28

Rozmowę możemy rozpocząć dość optymistycznie. Wszystko wskazuje chyba na to, że ruszy wreszcie budowa nowego mostu nad Dunajcem i solidnej drogi, która połączy wierzchosławicki węzeł autostradowy z Mościcami i dalej ze Strefą Aktywności Gospodarczej w Tarnowie?
Tak, nareszcie możemy naszym mieszkańcom przekazać dobrą wiadomość, że wszystko wskazuje na to, iż przetarg, który został ogłoszony przez zarząd województwa, zostanie rozstrzygnięty i będzie podpisana umowa. Do pozytywnego obrotu sprawy przyczyniły się negocjacje nowego zarządu województwa z Wodami Polskimi, które zgodziły się na zmniejszenie rozpiętości przęseł na moście, dzięki czemu zmniejszył się znacznie koszt wykonania tej inwestycji. W tej chwili widzimy, że w granicach 140 mln zł możliwe jest wybudowanie łącznika z mostem, a za poprzedniego zarządu Małopolski najtańsza oferta wynosiła przeszło 200 mln zł. Dlatego są duże oszczędności i możemy obiecać mieszkańcom, że termin zakończenia inwestycji w 2023 roku nie jest zagrożony. Wszystkie prace, które zaplanował nowy zarząd województwa małopolskiego, przebiegają zgodnie z założonym harmonogramem.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 82

wyb1belka2019

2019aktwyb

2019kalendarzwyb

2019prezentacjakandydatow

prdoz2019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .