Reklama
Borzęcin


Przedłużony areszt dla Czesława K. z Borzęcina PDF Drukuj Email
środa, 31 lipca 2019 11:44

Czesław K., mąż Grażyny Kuliszewskiej, której ciało w lutym wyłowiono z rzeki Uszwicy, pozostanie w brytyjskim areszcie - zdecydował sąd w Londynie. Informacje te potwierdził w środę prokurator prowadzący śledztwo w sprawie - Marcin Michałowski. We wtorek brytyjski sąd (Westminster Magistrates’ Court w Londynie) rozpatrywał wniosek podejrzanego Czesława K. o zastosowanie kaucji i dorozu policyjnego. - Sąd odrzucił ten wniosek i wyznaczył kolejny termin rozprawy na 14 sierpnia. Do tego czasu podejrzany pozostanie w brytyjskim areszcie (Her Majesty's Prison Wandsworth) - powiedział Marcin Michałowski.

 
Borzęcin. Gigantyczna dotacja PDF Drukuj Email
środa, 08 maja 2019 18:34

Kolejna wielomilionowa dotacja dla gminy Borzęcin. Tym razem z Funduszu Dróg Samorządowych, który wesprze budowę drogi gminnej „Zagórze” w Przyborowie kwotą... 3 milionów 253 tysięcy 953 złotych, co stanowi 50 % kosztów realizacji zadania. Budowana od podstaw droga skomunikuje kolejne tereny inwestycyjne oraz wyprowadzi ruch o wysokim tonażu z pobliskich żwirowni poza zwartą zabudowę Borzęcina - Borku, odciążając jednocześnie mocno eksploatowane przez pojazdy ciężarowe drogi powiatowe. Wójt Janusz Kwaśniak podziękował za wsparcie finansowe gminy. 


 
Borzęcin. To jednak Grażyna K. Rodzina potwierdziła PDF Drukuj Email
poniedziałek, 04 marca 2019 22:12

Stało się najgorsze. Grażyna K., która zaginęła w styczniu tego roku, nie żyje. To właśnie jej ciało z Uszwicy koło Bielczy wyłowiono z wody. Kobieta zaginęła dwa miesiące temu podczas podróży do Londynu. Jak na razie prokuratorzy nie chcą ujawnić, jakie działania w śledztwie teraz podejmą. Na razie prowadzone jest dochodzenie w sprawie: czy utonęła sama, czy doszło do działania osób trzecich. Na te pytania zapewne pomocna będzie sekcja zwłok.  

 
Borzęcin. Na budowę drogi i wału PDF Drukuj Email
sobota, 02 marca 2019 20:03

019 4598W sumie 2.8 miliona złotych otrzymała gmina Borzęcin na usuwanie skutków powodzi – to dotacja z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Środki z ministerstwa – jak mówił nam wójt Janusz Kwaśniak, pozwolą na odbudowę drogi Wału lewego w Borzęcinie, który został uszkodzony podczas powodzi w ostatnich latach. - To bardzo kosztowana inwestycja, ale niezmiernie ważna dla poprawy bezpieczeństwa powodziowego w naszej gminie. Otrzymaliśmy 2.8 miliona złotych co stawowi 80 procent wartości prac – dodaje wójt Kwaśniak. Jego zdaniem tegoroczna dotacja powinna wystarczyć na realizację zadania.

 
Borzęcin: Sfrustrowani mieszkańcy uprowadzili wójta PDF Drukuj Email
czwartek, 06 października 2016 11:32

721 copyZdesperowani interesanci zabarykadowali się w Urzędzie Gminy, wzięli dwóch zakładników i na końcu podpalili pomieszczenia urzędu – to scenariusz ćwiczeń dowódczo-sztabowych przeprowadzonych przez brzeską Policję.
W godzinach popołudniowych do Urzędu Gminy w Borzęcinie wkraczają zdesperowani interesanci. Proszą o spotkanie z Wójtem w sprawie przydzielenia mieszkania socjalnego. Ich prośba spotyka się jednak z odmową z uwagi na brak takich lokali socjalnych. Petenci barykadują się w sekretariacie, biorą zakładników i grożą podpaleniem budynku i osób, jeżeli ich prośba nie zostanie spełniona. Powiadomione zostają służby ratunkowe, trwa ewakuacja osób z budynku. Jeden z desperatów grozi Wójtowi nożem, domaga się pozytywnej decyzji w swojej sprawie. Wójt symuluje rozmowę telefoniczną z pracownikiem zajmującym się przydziałem mieszkań, stosuje fortel, aby wraz z przestępcą opuścić sekretariat. Gdy pod pretekstem dokonania formalności wychodzą z pomieszczenia, Policja obezwładnia przestępcę i uwalnia Wójta z rąk terrorysty. Drugi z desperatów nadal przetrzymuje innego zakładnika, w akcie desperacji podpala pomieszczenia łatwopalną substancją. W wyniku pożaru przestępca doznaje oparzeń ciała. Do działań wkracza Policja i Straż Pożarna. Ranny desperat zostaje zabrany przez karetkę pogotowia.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 4

wyb1belka2019

2019aktwyb

2019kalendarzwyb

2019prezentacjakandydatow

prdoz2019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .