Reklama
Rozbudowa boiska w Faściszowej z programu „Sportowa Polska”
WYDARZENIA - Region Tarnowski
niedziela, 15 sierpnia 2021 21:23

Gmina Zakliczyn otrzymała 300 tys. zł z tegorocznej edycji Programu Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej „Sportowa Polska” na przebudowę i rozbudowę boiska sportowego przy Szkole Podstawowej w Faściszowej. Programem zarządza Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Inwestycja polegać będzie na przebudowie i rozbudowie boiska sportowego zlokalizowanego przy Szkole Podstawowej w Faściszowej. Zaprojektowano wymianę nawierzchni asfaltowej na sztuczną nawierzchnię wraz z wyposażeniem i infrastrukturą zewnętrzną.

Zadanie obejmie m.in. wymianę nawierzchni asfaltowej istniejącego boiska o wymiarach 40,3 x 20,1 m na boisko o wymiarach 44 x 24 z nawierzchnią trawiastą sztuczną i na warstwie elastycznej przepuszczalnej. Wybudowane zostanie ogrodzenie wzdłuż dłuższych boków o wysokości 4 metrów wraz z bramą wjazdową i furtką, a także powstaną tzw. piłkochwyty. Wykonana zostanie ponadto mała architektura (ławki, kosze na śmieci, tablica informacyjna). - Poprawiony zostanie stan przyszkolnej infrastruktury sportowej, co ułatwi na przykład realizację zajęć z wychowania fizycznego na świeżym powietrzu, a jednocześnie obiekt będzie służył całej lokalnej społeczności do aktywnego spędzania czasu wolnego – podkreśla burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr092021

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .