Reklama
Dębno. Wielkie czytanie na zamku
KULTURA - Aktualności
wtorek, 07 września 2021 21:20

W miniony weekend w gościnnych progach dębińskiego zamku, czytaliśmy "Moralność Pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej. Do tegorocznej akcji włączyli się między innymi: Wójt Gminy Dębno Pan Wiesław Kozłowski, Przewodniczący Rady Gminy Pan Piotr Matura, Skarbnik Gminy Dębno Pani Barbara Armatys, radny gminy Dębno Pan Andrzej Baca, dyrektor ZUK Gminy Dębno Pani Magdalena Zychowicz, członek zarządu powiatu brzeskiego Pan Jacek Frankowski. W role postaci, z tegorocznej lektury, z teatralnym zacięciem wcieliły się także Panie: Małgorzata Sacha, Cecylia Migas, Agnieszka Sowa, Monika Szczupak, Maria Sakłak, Monika Zych. Uroczyste czytanie uświetnił występ młodej skrzypaczki Aleksandry Kubali.

Prowadzący wydarzenie, dyrektor Dębińskiego Centrum Kultury Łukasz Przybyło odczytał także list od Prezydenta RP Andrzeja Dudy, który wraz z małżonką sprawuje patronat na tą ogólnopolską akcją. Na zakończenie odbył się także quiz z wiedzy o utworze tegorocznej akcji. Dziękujemy wszystkim zaproszonym gościom za wspólne czytanie w miłej atmosferze, Dyrektorowi Muzeum Okręgowego w Tanowie Panu Kazimierzowi Kurczabowi za dobrą współpracę, Pani kustosz muzeum Zamku w Dębnie Jolancie Januś - Koczwara, za gościnę i wszelką pomoc oraz Paniom bibliotekarkom Bernadecie Malec, Dorocie Prokop i Joannie Wróbel. Dziękujemy i zapraszamy już w następnym roku na Narodowe Czytanie 2022, podczas którego będziemy czytać "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

 kwiatr2021b2

pr112021

prosp02

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .