Reklama
Czchów. Smakołyki na Rynku
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 07 września 2021 21:37

Odwiedzili nas mieszkańcy gminy Czchów i Śliwkowego Szlaku oraz goście z Warszawy, Wrocławia, Tarnowa, Nowego Sącza, Niepołomic, Krakowa, Katowic, Wieliczki, Rzeszowa, Zakopanego, Olkusza, Nowej Huty i wielu innych mniejszych miasteczek i wsi. Zajadając się smakołykami ze śliwką gratulowali smaku, lekkości i wszelkiej wyborności prezentowanych produktów. Było niezwykle smacznie, a słodkie wypieki i knedle ze śliwką, pierniki ze śliwkowym powidłem, babeczki śliwkowe, prawdziwie domowy chleb, smalec, schab ze śliwką oraz inne, robiły niezwykłe smakowe wrażenia na degustujących. Za ten smak, zapach i wygląd odpowiedzialna była grupa z KGW w Tworkowej w składzie: Lucyna i Lesław Wrona, Urszula i Waldemar Ryba, Halina Łach, Agata Gagatek, Sylwia Nowicka, Elżbieta Włodarczyk, Edyta Pattocy, Renata Hajduga, Barbara Wrona, Anna Dyląg i Anna Sowa. Wszystkim serdecznie dziękujemy – mówi naszej redakcji Elżbieta Ogiela, szefowa MOKSiR Czchów.

Atrakcją „Śliwkowego Skoku w Jesień” były warsztaty artystyczne z fioletem w roli głównej. Bernadeta Krakowska instruktorka MOKSiRu wraz z wszystkimi chętnymi wykonywała niezwykłe pamiątki ze śliwkowego szlaku – barwne motyle, pocztówki i łapacze snów, wszystko ze smakiem i w tonacji fioletu. Zainteresowanie warsztatami było bardzo duże zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. Całkiem śmiało można rzec, że ostatni klient opuścił zajęcia grubo po 17-tej. zywiście ogrom radości najmłodszym sprawiła zjeżdżalnia, na której do woli mogły skakać i zjeżdżać. Wynajem urządzenia został opłacony ze zbiórki publicznej Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Czchowskiej. 16-tej część osób wybrała się do kina na film familijny o niezwykłej przygodzie w zoo, a część na spacer po Czchowie. Organizatorami niedzielnego wydarzenia byli: Burmistrz Czchowa, Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Czchowie, Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Czchowskiej. Projekt wspierany był przez Stowarzyszenie na Śliwkowym Szlaku.

Dziękujemy wszystkie za miłe spotkanie – dodaje Marek Chudoba, włodarza Czchowa.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .