Reklama
Dębno. Noc biblioteki
WYDARZENIA - Dębno
środa, 13 października 2021 00:00

Cieszy nas liczne uczestnictwo w tegorocznej edycji Nocy Bibliotek w Gminie Dębno, która odbyła się 9 października w Gminnej Bibliotece w Porąbce Uszewskiej. Tegoroczne hasło „Czytanie wzmacnia” stało się punktem wyjścia do stworzenia programu wieczoru. Noc rozpoczęły panie dietetyczki z firmy NaturHouse z Brzeska, prelekcją zatytułowaną „Zdrowie na talerzu”. W czasie spotkania przybliżone zostały zasady zdrowego odżywiania, diet, a także błędów żywieniowych. Po zakończeniu wystąpienia chętni mogli przystąpić do analizy składu ciała, a także omówić jej wyniki z naszymi prelegentkami. Wystąpienie w czasie Nocy Bibliotek nie mogłoby się odbyć bez przedstawienia książek o zdrowiu, które są dostępne w naszych bibliotekach.


Kolejnym punktem programu była prezentacja książek kucharskich przez Panie z Koła Gospodyń „Rajskie Smaki” z Sufczyna. Jedna z książek została wydana w 1963 roku, druga natomiast to relikt z lat 70., gospodynie do dziś korzystają z zawartych w nich przepisach, o czym uczestnicy wydarzenia mogli się przekonać w czasie degustacji ich niesamowitych potraw. Wieczór zakończył występ naszych wspaniałych seniorów z zespołu „Ocalić od zapomnienia”,  przy akordeonowym akompaniamencie Pana Stanisława Gurgula. Wspólne śpiewanie ludowych piosenek z pewnością przyczyniło się do wzmocnienia świadomości kulturowej naszego regionu.
Dziękujemy Paniom bibliotekarkom – Agnieszce Witek – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Porąbce Uszewskiej, Joannie Wróbel i Bernadecie Malec za przygotowanie tegorocznej edycji, tego ważnego wydarzenia, pokazującego rolę bibliotek w animacji życia społeczno – kulturalnego lokalnej społeczności. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym Paniom z KGW „Rajskie Smaki” z Sufczyna, na czele z panią Ewą Płanetą, dziękujemy Seniorom z zespołu „Ocalić od zapomnienia” i Panu Stanisławowi Gurgulowi za oprawę muzyczną. Na kolejną Noc Bibliotek zapraszamy już za rok.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

 kwiatr2021b2

pr112021

prosp02

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .