Reklama
Biesiadki. Rekreacja jak marzenie
WYDARZENIA - Gnojnik
piątek, 15 października 2021 18:56

L1090343Ponad osiemset tysięcy złotych kosztowała rewitalizacja terenu przy Szkole Podstawowej w Biesiadkach. Uroczystość oddania obiektu do użytku, została połączona z Dniem Edukacji Narodowej, a najmłodsi – uczniowie pierwszej klasy, złożyli ślubowanie.  – Moim zdaniem jest to jedna z lepszych i efektywniejszych inwestycji, jakie udało się zrealizować w jednej z naszych placówek oświatowych – mówi Sławomir Paterek, wójt Gminy Gnojnik. Święto szkoły uczcili swoją obecnością poseł Józefa Szczurek – Żelazko, poseł Stanisław Bukowiec, wiceprzewodniczący sejmiku małopolskiego Wojciech Skruch, szef samorządu powiatu brzeskiego Kazimierz Brzyk. Nie zabrakło radnych gminy, sołtysa, mieszkańców wsi, rodziców, nauczycieli i... najważniejszych gości, dzieci z miejscowej szkoły i przedszkola.

 

Rewitalizacja...
Nowe ławeczki, bezpieczne, atestowane huśtawki, zjeżdżalnie oraz karuzela – to strefa zabawowa, która wygląda imponująco. Oczywiście do tego boisko do gry w piłkę nożną oraz utwardzony i wybrukowany plac zabaw. Wszystko przygotowane z gustem. Nic dodać, nic ująć. – Cały ten nasz kompleks tworzy blisko 2000 metrów kwadratowych przestrzeni rekreacyjnej, która znajduje się tuż przy miejscowej szkoły podstawowej. Powstało to w ramach programu rewitalizacji centrum wsi Biesiadki. Za to serdecznie dziękuję wójtowi i radnym gminy – mówi sołtys Ryszard Machał. Całość  prac kosztowała ponad 800 tysięcy złotych. – Dodam tylko, że 85% kosztów kwalifikowanych stanowiło dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego. Za to wsparcie finansowe, składam podziękowanie na ręce wiceprzewodniczącego sejmiku małopolskiego Wojciecha Skucha – mówi wójt Sławomir Paterek. Dodajmy, że poświęcenia dokonał ks. Kazimierz Sroka, proboszcz parafii pod wezwaniem świętego Mateusza w Biesiadkach w asyście kapłanów pracujących w tutejszej szkole. Nie zabrakło także księdza Romana Deszcza, księdza rezydenta.

Goście dopisali
Poseł Józefa Szczurek – Żelazko dziękowała za zaproszenie, mówiła, że jest dumna z takich inwestycji, na które środki znajduje państwo i samorząd województwa małopolskiego. – Widać, że te pieniądze trafiają tam, gdzie powinny – mówi Józefa Szczurek – Żelazko. Była wiceminister zdrowia mówiła m.in. o tym, że dzisiaj szkoła musi nie tylko przekazywać wiedzę, ale przede wszystkim musi kształcić i wychowywać dzieci i młodzież w duchu patriotycznego poszanowania narodowych wartości. Na dobre relacje samorząd – parlament zwracał uwagę także poseł Stanisław Bukowiec. Jego zdaniem aktywność samorządu mierzona jest właśnie takimi sukcesami. – Przy okazji składam podziękowania za wielką prace tutejszym nauczycielom – dodał poseł Stanisław Bukowiec. Wojciech Skruch zapewniał, że samorząd województwa małopolskiego będzie wspierał tego typu inicjatywy. – W tej kadencji samorządu zmieniła się filozofia wydawania środków unijnych. Chcemy, by ich gros trafiał do mniejszych gmin, takich jak gmina Gnojnik – mówił wiceprzewodniczący sejmiku samorządowego województwa małopolskiego Wojciech Skruch. Gratulacje w imieniu starosty brzeskiego Andrzeja Potępy, wicestarosty Macieja Podobińskiego oraz radnych, złożył szef samorządu powiatowego Kazimierz Brzyk. – Dzięki takim inwestycjom pięknieje nasz powiat – trafnie ocenił Kazimierz Brzyk.

Trzy w jednym
Nie tylko otwarcie boiska, placu zabaw i otoczenia szkoły, były powodem zaproszenia tylu osób. Dodajmy, że te uroczystości połączone były z obchodami święta Edukacji Narodowej. Warto wspomnieć, że z tej okazji pierwszy rocznik Publicznej Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Biesiadkach złożył także uroczyste ślubowanie. Zaprezentowano także bardzo ciekawy program o charakterze słownym, muzycznym i tanecznym. Popisy miejscowych artystów nagrodzono gromkimi brawami. I słusznie, bo było na co popatrzeć. Dzisiaj wiemy jedno, warto przyjechać do Biesiadek, by podpatrzeć, w jaki sposób powinna przebiegać rewitalizacja centrum wsi...

(mir)


 


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

 kwiatr2021b2

pr112021

prosp02

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .