Reklama
Przed nami I Regionalny Zjazd Organizacji Tożsamościowych
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 05 listopada 2021 23:22

Przed nami I Regionalny Zjazd Organizacji Tożsamościowych, Pasjonatów i Sympatyków Historii Lokalnej. Fundacja Promocji Dziedzictwa Lokalnego PRO PATRIA SEMPER zaprasza w sobotę 6 listopada do Tarnowa przedstawicieli licznych organizacji i osoby z terenu Małopolski i części Podkarpacia, które szczególnie dbają o lokalne dziedzictwo. Obrady rozpoczną się o godzinie 12:00. O godzinie 18:00 uczestnicy zjazdu wezmą udział w okolicznościowym capstrzyku wraz z wieloma drużynami harcerskimi, które potwierdziły już udział w tym wydarzeniu, podczas którego świętowana będzie 110 rocznica powstania tarnowskiego harcerstwa. Imprezy towarzyszą trwającej w Tarnowie dziewiątej edycji Festiwalu Niepodległości.

Do udziału w wielogodzinnym zjeździe zapraszani są przedstawiciele organizacji i lokalni badacze – regionaliści oraz inne osoby popularyzujące lokalną historię.  Obrady odbędą się w Ośrodku Dialogu, Formacji i Misji ALEGORIA. W programie pierwszej części zjazdu przewidziano referat wprowadzający, krótkie prezentacje poszczególnych organizacji oraz dyskusję plenarną. Natomiast o godzinie 16:00 zaplanowano spotkanie z przedstawicielami samorządów oraz instytucji publicznych. W czasie tego spotkania omawiane będąm.in. kwestie powołania Komitetu na rzecz Święta Państwowego 30/31 X (w rocznicę zwycięskich zrywów niepodległościowych w Tarnowie, Bochni, Nowym Sączu, Krakowie, na Podhalu, w Rzeszowie, Sanoku, Cieszynie i Wadowicach) a także Rady Ochrony i Promocji Dziedzictwa Lokalnego, która ma stanowić płaszczyznę bieżących kontaktów samorządów i instytucji publicznych z organizacjami pozarządowymi w naszym regionie.

Oficjalną część zjazdu zakończy rozpoczynający się o godzinie 18:00 na placu Sobieskiego Capstrzyk z udziałem wielu drużyn harcerskich z regionu oraz mieszkańców Tarnowa w 110. rocznicę powstania tarnowskiego harcerstwa. Organizację zjazdu dofinansowuje Województwo Małopolskie. 


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

 kwiatr2021b2

pr112021

prosp02

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .