Reklama
Drwinia. Ekologiczne inwestycje
WYDARZENIA - Region Bocheński
czwartek, 11 listopada 2021 00:00

To największa w dziejach gminy, zarówno pod względem finansowym, jak i logistycznym inwestycja. Mowa o budowie kanalizacji sanitarnej oraz oczyszczalni ścieków. Trwają roboty budowlane związane z największą inwestycją realizowaną przez Gminę Drwinia poprzez spółkę komunalną Eko-Drwinia. Przypominamy, że inwestycja jaką jest kanalizacja, podzielona jest na

dwa zadania. Samo zadanie realizowane jest według zasady „zaprojektuj i zbuduj”. Pozwoliło to na znaczne przyspieszenie inwestycji – mówi w rozmowie z redakcja naszego portalu Jan Pająk, wójt gminy Drwinia.
Pierwsze z nich obejmuje zaprojektowanie oraz wykonanie kanalizacji sanitarnej w systemie grawitacyjno-ciśnieniowym w Dziewinie. W tej miejscowości powstanie blisko 12 km sieci wraz z przepompowniami ścieków i przyłączami kanalizacji sanitarnej. Tutaj też przewidziano budowę oczyszczalni ścieków o przepustowości 500 m3/d. Drugie zadanie obejmuje zaprojektowanie oraz wykonanie blisko 9 km kanalizacji w systemie grawitacyjno-ciśnieniowym w Mikluszowicach oraz Gawłówku. W tym przypadku także przewidziano budowę przepompowniami ścieków i przyłączy kanalizacji sanitarnej.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

 kwiatr2021b2

pr112021

prosp02

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .