Reklama
Szczurowa. Prace na finiszu
WYDARZENIA - Szczurowa
czwartek, 16 grudnia 2021 18:38

Koniec roku zbliża się szybkimi krokami. Kończą się  także prace remontowe w Szczurowej. W ostatnich kilku tygodniach zakończono kilka inwestycji, chociażby remont Domu Grodzkiego w Uściu Solnym (o czym opiszemy w oddzielnym artykule). Prawie 180 tysięcy złotych kosztował remont drogi gminnej w miejscowości Rudy Rysie. Ponad połowę tej kwoty stanowiło dofinansowanie ze środków  Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Dla poprawy bezpieczeństwa drogę poszerzono oraz zamontowano próg zwalniający. W ramach zadania wykonano nawierzchnię z betonu asfaltowego, odmulono rowy oraz oczyszczono istniejące przepusty. Pobocza drogi utwardzono kruszywem łamanym, zamontowano próg zwalniający. Zadanie kosztowało 179 866, 07 zł, w tym 81 783, 00 zł ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.


Trwają także prace remontowe w budynku Domu Ludowego Szczurowa - Włoszyn.  Obiekt będzie miał nowe instalacje - elektryczną, gazową i C.O. Wymieniona zostanie również stolarka wewnętrzna. To kolejny etap modernizacji Domu Ludowego. Remont obejmuje roboty rozbiórkowe, wymianę wewnętrznych drzwi, wymianę posadzki, montaż parapetów, gładzie ścian i sufitów, malowanie, okładziny z płytek oraz wyposażenie. Zostanie również wymieniona instalacja elektryczna oraz gazowa. Dom Ludowy będzie miał nową instalację grzewczą z kotłem gazowym. Wartość inwestycji to blisko 150 tysięcy złotych. Kompleksowy remont Domu Ludowego w Szczurowej - Włoszynie  to długo wyczekiwana przez mieszkańców inwestycja. Przypomnijmy, że w zeszłym roku wykonano pierwszy etap modernizacji obiektu. Prace polegały na termomodernizacji budynku, wymianie stolarki okiennej i drzwiowej oraz remoncie części pomieszczeń. Ponadto zagospodarowano teren wokół budynku oraz zamontowano system monitoringu.
Kończą się powoli  prace modernizacyjne boiska sportowego w Niedzieliskach. Na ten cel pozyskano dofinansowanie w ramach programu “Małopolska infrastruktura rekreacyjno – sportowa”. Wszystko wskazuje na to, że rundę wiosenną piłkarze klubu “Korona Niedzieliska” rozegrają na odnowionym obiekcie. Boisko sportowe w Niedzieliskach po latach eksploatacji wymagało pilnego remontu. W ramach inwestycji przeprowadzono rekultywację nawierzchni wraz z remontem drenażu i zastosowaniem siatek zabezpieczających przeciw kretom. Zostaną zamontowane piłkochwyty, bramki, ławki i kosze na  śmieci oraz zostanie wymienione zadaszenie istniejących wiat piłkarskich. Teren zostanie ogrodzony. Przypomnijmy, że w tym roku oficjalnie oddano do użytku wybudowano wielofunkcyjne boisko w Górce, a w  tym roku zakończono modernizację boiska sportowego w Woli Przemykowskiej. Obydwa zadania kosztowały ponad 700 tysięcy złotych, a znaczna część tej kwoty pochodziła z pozyskanych dofinansowań. Niebawem rozpocznie się realizacja II etapu modernizacji boska w Woli Przemykowskiej - zostaną wybudowane szatnie dla piłkarzy. – Jestem przekonany, że odnowione obiekty sportowe będą oblegane przez mieszkańców naszej gminy, zwłaszcza młode pokolenie, które po pandemii, potrzebuje ruchu – trafnie ocenia w rozmowie z naszą redakcją wójt Szczurowej, Zbigniew Moskal.


Na finiszu są też  prace przy budowie oświetlenia dwóch przejść dla pieszych w ciągu drogi wojewódzkiej nr 964 w centrum Szczurowej. Na to zadanie pozyskano ponad 42 tysiące złotych z budżetu Województwa Małopolskiego. Na początku tego roku samorząd wystąpił z wnioskiem do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie o doświetlenie przejść dla pieszych usytuowanych w rejonie poczty w Szczurowej. Cały czas inwestujemy w poprawę bezpieczeństwa mieszkańców na drogach przebiegających przez naszą gminę – mówi wójt Zbigniew Moskal. Z budżetu samorządu na to zadanie zostanie przeznaczone 28 tysięcy złotych. Łącznie za 70 tysięcy złotych powstanie dedykowane oświetlenie dwóch przejść dla pieszych.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .