Reklama
Powiat Brzeski. Ogólniak na medal
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 16 grudnia 2021 18:40

W Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Brzesku odbyło się zainaugurowanie projektu grantowego „Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny. Cyfryzacja szkół i placówek oświatowych”. Umowę zawartą pomiędzy Województwem Małopolskim a Powiatem Brzeskim odebrali z rąk Członkini Zarządu Marty Malec-Lech Starosta Brzeski Andrzej Potępa oraz Dyrektor Liceum Ryszard Ostrowski. Ponadto w spotkaniu udział wzięli: Dyrektor Departamentu Edukacji Dariusz Styrna, Zastępca Dyrektora Departamentu – Agata Suszczyńska, Dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Brzeskiego - Janina Motak. Spotkanie odbyło się w Szkolnym Studiu Telewizyjnym, gdzie uczniowie klasy dziennikarskiej wraz z nauczycielką i opiekunem studia panią Ewą Godlewską-Jeneralską nagrali wywiad z panią Martą Malec-Lech oraz z panem Andrzejem Potępą. W wypowiedziach podkreślili doniosłość projektu cyfrowej transformacji małopolskich szkół w ramach projektu HUMINE prowadzonym ze Stowarzyszeniem "Miasta w Internecie", który przyczyni się do przeprowadzenie zmian na polach metodyki nauczania, podnoszenia kompetencji cyfrowych nauczycieli, dobrostanu nauczycieli i uczniów, organizacji szkoły oraz infrastruktury cyfrowej.


LO im. M. Kopernika w Brzesku - jako jedyne w powiecie - znalazło się w gronie 22 szkół, które w ciągu najbliższych dwóch lat staną się szkołami modelowymi. Placówki te zmienią się w nowoczesne, przyjazne uczniom szkoły, których nauczyciele korzystają swobodnie z technologii cyfrowych, nowoczesnych metod nauczania - np. STEAM, uczniowie potrafią współpracować w zespołach, realizować ciekawe projekty oraz bezpiecznie korzystać z Internetu. Również rodzice będą mogli korzystać z wielu atrakcyjnych szkoleń i wpływać na kształt wspólnie tworzonej szkoły. Istotą procesu transformacji cyfrowej szkoły HUMINE jest dokonanie trwałych, skutecznych zmian w dotychczasowej pracy szkoły i przygotowanie jej kadr do stawienia czoła wyzwaniom edukacyjnym XXI wieku. Działania nie oznaczają tylko modernizacji infrastruktury (zakupu cyfrowych urządzeń, aplikacji i pomocy dydaktycznych), lecz realizację systemowych zmian transformujących szkołę z modelu obecnego do modelu cyfrowej szkoły XXI wieku. W ramach projektu szkoły modelowe uzyskają kompleksowe, bieżące wsparcie realizowane przez ekspertów i trenerów SMWI, a także przez liderów edukacji cyfrowej z całej Polski. Kadrom szkół modelowych zostaną udostępnione poradniki, tutoriale i inne materiały edukacyjne oraz kursy e-learningowe. Już w 2 kwartale 2021 r. szkoły zakwalifikowane do projektu otrzymały grant w wysokości 90.000 zł na zakup pomocy dydaktycznych, aplikacji i urządzeń cyfrowych, niezbędnych do realizacji programu transformacji cyfrowej.
Społeczność LO im. M. Kopernika w Brzesku już rozpoczęła realizację swojego planu transformacji, o czym mogli się przekonać przybyli goście. Mieli okazję zobaczyć studio TV, nowoczesną pracownię komputerową, świetlicę oraz zapoznać się z efektami realizowanych projektów. Gospodarze opowiadali o swoich planach i oczekiwaniach związanych z transformacją szkoły, a przedstawiciele samorządów informowali o możliwościach aplikowania o środki finansowe oraz zapewniali o możliwym wsparciu. Na zakończenie wizyty młodzież licealna złożyła gościom życzenia świąteczne oraz zaprosiła do symbolicznego rozpoczęcia zdobienia "Szkolnej Choinki", która stanęła u progu Liceum.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .