Reklama
Będzie nowy most w Szczucinie?
WYDARZENIA - Region Dąbrowski
poniedziałek, 03 stycznia 2022 23:30

Czy na Wiśle, w Szczucinie, powstanie nowy most? Burmistrz Jan Sipior nie ma cienia wątpliwości. – Jest taka potrzeba. Obiekt był remontowany w 2013 roku. Decyzję o budowie nowego mostu należy podjąć szybko – apeluje.  Od ponad roku władze Szczucina domagają się przebudowy mostu łączącego Małopolskę z województwem świętokrzyskim. Obecna przeprawa wybudowana została na początku lat 50-tych ubiegłego wieku. Do niedawna była to jedyna trasa łącząca wschodnią część Małopolski w kierunku Warszawy. W 2013 roku przeprowadzony został tam gruntowny remont, jednak na początku stycznia 2021 roku znowu wystąpiła awaria, która sprawiła, że most został zamknięty dla ruchu na kilka godzin.


Mimo to, zdaniem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad z oddziałem w Kielcach przebudowa nie jest konieczna. – Ten most pod względem technicznym jest zużyty. On na dobrą sprawę tylko dzięki poważnym staraniom Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad jest utrzymywany w przejezdności. Dla nas, w perspektywie czasowej jest problemem. Moim zdaniem konieczny jest nowy most, bo to zużycie techniczne, o których wspominałem dotyczy wszystkich elementów, szczególnie podpór – tłumaczy Jan Sipior. Jak dodaje burmistrz plany inwestycyjne są, ale dopiero na etapie przygotowawczym. Zdaniem włodarza gminy tempo prac trzeba przyspieszyć.  Jak udało się nam dowiedzieć samorząd powiatu dąbrowskiego będzie się starał o rozpoczęcie prac przy moście w ramach trwającej rozbudowy drogi krajowej 73.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .