Reklama
Brzesko. Miliony na kanalizację
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 02 stycznia 2022 00:00

Blisko 4.2 miliona złotych przekazał rząd Prawa i Sprawiedliwości na rozwój sieci kanalizacji sanitarnej w gminie Brzesko. – To od miasta będzie zależało czy sprawnie wykorzysta te środki czy też nie. Mam nadzieję, że władze samorządowe miasta będą wstanie wykorzystać te środki. Gdzie trafią? Decyzja należy do radnych miejskich – mówi naszej redakcji poseł Józefa Szczurek – Żelazko, która „lobbowała” na rzecz miasta. Podczas ostatniej sesji rajcy dyskutowali na ten temat. Radny Jarosław Sorys proponował, by środki skierować na budowę kanalizacji w Jadownikach. O dobre wykorzystanie pieniędzy zaapelowała także radna miejska Ewa Chmielarz – Żwawy.

Kolejne pieniądze trafiły do naszego regionu.  Po otrzymaniu rządowych funduszy w ramach programu inwestycji strategicznych „Polski Ład” tym razem gminy otrzymały dodatkowe pieniądze na inwestycje wodno-kanalizacyjne. Rząd przeznacza na ten cel w sumie 4 mld zł  - mówi naszej redakcji poseł Józefa Szczurek – Żelazko. Środki przekażemy bez zbędnych, dodatkowych formalności. Wsparcie otrzyma w sumie  aż 1714 gmin w całej Polsce. Inwestycje wodno-kanalizacyjne to poprawa komfortu życia mieszkańców. Zwiększamy w ten sposób dostęp do bieżącej wody i dbamy o środowisko. Bez żadnych wniosków i formalności - pieniądze trafią na konta gmin jeszcze w tym roku. Gminy będą mogły je wydać w latach 2021-2024 - mówi poseł Józefa Szczurek – Żelazko.

 

Gminy w regionie brzeskim otrzymały: 


Gmina Borzęcin – około 6.5 miliona złotych

Gmina Brzesko – blisko 4.2 miliona złotych

Gmina Czchów – ponad 4.5 miliona złotych 


Gmina Dębno – trzysta tysięcy złotych 


Gmina Gnojnik – ponad 7.6 miliona złotych 


Gmina Iwkowa – ponad 6.3 miliona złotych 


Gmina Szczurowa – blisko 5.1 miliona złotych


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .