Reklama
Cyfrowa mapa w urzędzie
WYDARZENIA - Dębno
niedziela, 28 grudnia 2008 20:52
Przyśpieszenie wydawania decyzji administracyjnych i ułatwienia w przygotowywaniu dokumentacji potrzebnej do modernizacji i remontów dróg to główne korzyści płynące z mapy drogowej Gminy Dębno opracowanej według najnowocześniejszej technologii. Za nieco ponad 60 tys. zł gmina dysponuje niezwykle dokładną ewidencją 130 km dróg. Firma, która wygrała przetarg na tę usługę, przygotowała opracowanie w formie mapy cyfrowej i analogowej. Zawiera ona wszelkie informacje niezbędne przy projektowaniu inwestycji drogowych takie jak: długość i szerokość drogi oraz pobocza, odległość ogrodzenia domów od drogi, liczba i wielkość przepustów, szerokość rowów itp. Uzyskanie tak szczegółowych informacji było możliwe dzięki zastosowaniu metody zdjęć sekwencyjnych wykonywanych za pomocą pięciu kamer filmujących obraz drogi z samochodu. Pozwoliło to uzyskać najbardziej szczegółowe informacje o drogach, które teraz będą wykorzystywane przy wydawaniu decyzji administracyjnych i planowaniu inwestycji drogowych w gminie.

 
Urzędnicy dysponujący wersją cyfrową mapy, którą można w razie potrzeby edytować nanosząc na bieżąco zmiany, bez dokonywania wizji lokalnej mogą sprawdzić stan faktyczny. - Przykładowo, jeśli ktoś zwraca się o remont przepustu, to możemy natychmiast sprawdzić jaki jest jego stan faktyczny i określić konieczne warunki do spełnienia. Do tej pory wymagało to wyjazdu w teren - tłumaczy Paweł Sumara z Urzędu Gminy w Dębnie. Mapa będzie też pomocna przy projektowaniu inwestycji. Za pomocą informacji zapisanych w komputerze będzie można opracować konieczną dokumentację projektową uwzględniającą warunki występujące w terenie.

[gp] 


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr092020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .