Lodowisko w Brzeskim Ośrodku Sportu i Rekreacji
ROZRYWKA - Aktualności
wtorek, 06 stycznia 2009 13:28
Nadeszły pierwsze większe mrozy przypominające że to przecież zima.  Dla jednych jest to powód do zmartwień, bo dotychczasowa aura, jakby chcąc osłodzić skutki globalnego kryzysu finansowego, pozwalała zaoszczędzić nieco na kosztach ogrzewania. Dla innych to z kolei powód do ulgi, bo w stopniu jeszcze wyższym obawiają się skutków globalnego ocieplenia niż skutków finansowych huraganów. Pomiędzy tymi światowymi powodami do smutków i radości jest również miejsce na skorzystanie z aktualnych warunków, aby w nie drogi sposób uprzyjemnić sobie zimowe dni. Jak co roku, pracownicy Brzeskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji - jeżeli warunki pogodowe na to pozwalają -  przygotowują naturalne lodowisko. Będzie ono funkcjonowało na boisku do piłki nożnej obok Pływalni. Wczoraj wieczorem wstępnie zostało już przygotowane i jeżeli mróz nadal będzie się utrzymywał, to wszyscy wielbiciele aktywnego zimowego wypoczynku będą mieli sposobność zaprezentować swoją łyżwiarską sztukę, którą tak rzadko można w ostatnich latach wykorzystać.

 

Młodsi miłośnicy aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu, często nawet nie mieli kiedy i gdzie nauczyć się jeździć na łyżwach. W stosunku do bardzo popularnego narciarstwa, łyżwy są sportem relatywnie tanim. Niestety brak lodowiska skutecznie ogranicza możliwość rozwoju tej ciekawej dyscypliny sportu i rekreacji. Naturalna ślizgawka przy BOSiR, przynajmniej do czasu kiedy warunki pogodowe na to pozwolą, będzie pozwalać na przywrócenie choć na krótki czas świetności zardzewiałym i zapomnianym gdzieś na strychu łyżwom. Z lodowiska będzie można korzystać bez żadnych opłat w godzinach funkcjonowania pływalni. Wieczorem będzie oświetlone aż do 2200, więc łyżwiarstwem będą się mogły cieszyć również te osoby, które we wcześniejszych godzinach mają inne obowiązki.

[BOSiR

 

 


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr122018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .