Reklama
Sprawcy licznych kradzieży i włamań zatrzymani
WYDARZENIA - Czchów
piątek, 23 stycznia 2009 20:11

Od dłuższego czasu policjanci powiatu brzeskiego poszukiwali sprawców licznych kradzieży i włamań do pomieszczeń gospodarczych, jak również sprawców kradzieży dużych ilości paliwa ze sprzętu ciężkiego. W lipcu ubiegłego roku policjantom Komisariatu Policji w Czchowie udało się wreszcie trafić na trop przestępców. Podejrzenia zaniepokojonego mężczyzny, któremu sprawcy oferowali do zakupienia skradzione przedmioty z kolejnego włamania potwierdziły się. Dalej już skuteczne działania i ustalenia operacyjne czchowskich policjantów sprawiły, iż doszło do zatrzymania dwóch mężczyzn podejrzewanych o dokonywanie przedmiotowych kradzieży i włamań. Jak się okazało mężczyźni po próbie pozbycia się kradzionego mienia oddalili się samochodem w kierunku miejsca zamieszkania. Na ich nieszczęście kierujący samochodem w pewnym momencie stracił panowanie nad kierowanym pojazdem w wyniku czego pojazd dachował.

 

Mężczyznom udało się postawić samochód na koła i chcieli doholować uszkodzony pojazd najprawdopodobniej do miejsca zamieszkania unikając w ten sposób odpowiedzialności. Niestety nie udało się im to. Zostali zatrzymani przez policjantów. Zarówno kierujący pojazdem marki

BMW, jak też kierujący pojazdem, który miał holować BMW znajdowali się w stanie nietrzeźwym. Wymienionym pobrano krew na zawartość alkoholu we krwi. Jeden z mężczyzn miał 0,8 promila alkoholu we krwi, drugi 1,1 promila alkoholu we krwi. Następnie sprawy potoczyły się bardzo szybko, doszło do kolejnych zatrzymań. W sumie zatrzymano sześcioosobową grupę mężczyzn. Mężczyźni w wieku od 18 – 26 lat (mieszkańcy Wojakowej i Dobrociesza) od około grudnia 2007 roku do lipca 2008 roku dokonywali szeregu włamań do pomieszczeń gospodarczych, skąd kradli różne przedmioty m.in. silniki od samochodów, przyczepkę samochodową, stalowe rynny, pokrywy kanalizacyjne, stalowe zamki do mocowania rusztowań i inne przedmioty, które mogliby szybko upłynnić. Mężczyźni dokonywali również szeregu kradzieży paliwa ze sprzętu ciężkiego głównie z koparek oraz również z samochodów osobowych. Jak wynika z ustaleń to grupa dokonała kradzieży ponad 2 000 litrów paliwa o wartości grubo ponad 11 tysięcy złotych. Sprawcy trudnili się także włamaniami do samochodów osobowych, gdzie dokonywali kradzieży radioodtwarzaczy, anten samochodowych, kół. Skradzione przedmioty przekazywali rodzinie lub sprzedawali innym osobom. Paliwo zaś pozostawiali sobie lub też go odsprzedawali. Część utraconego mienia udało się odzyskać. Łączna wartość skradzionego mienia wynosi ponad 30 tys. zł. Jak się okazało to grupa nie tylko działała na terenie powiatu brzeskiego, ale również na terenach sąsiednich powiatów tj. limanowskiego, bocheńskiego, nowosądeckiego i tarnowskiego. Niektórzy ze sprawców mieli już konflikt z prawem. Obecnie grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10. Dodatkowo dwóm mężczyznom postawiono zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwym. Grozi im za to kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów, składając obszerne wyjaśnienia.

[kpp]

 

 


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

rozog2a

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Mieszkańcy Zasługują na Więcej

kojczyk2018bcd

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

dwrona2018

pr102018

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .