Reklama
IX Ogólnopolski Konkurs Poetycki
KULTURA - Aktualności
czwartek, 15 marca 2007 13:39

Gminny Ośrodek Kultury w Iwkowej ogłasza kolejną dziewiątą już edycję Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Józefa Kosakowskiego. Podobnie jak w latach ubiegłych jego celem jest zwiększenie aktywności różnych środowisk twórczych oraz upowszechnienie twórczości Józefa Kosakowskiego (1903 – 1998), poety ludowego, wywodzącego się z gminy Iwkowa. Konkurs ma charakter otwarty i przeprowadzany jest z podziałem na grupy wiekowe: Grupa I do 18 roku życia włącznie, grupa II - od 19 roku życia i wyżej. Mogą wziąć w nim udział osoby, które nadeślą zestawy prac konkursowych
składające się z trzech do pięciu utworów poetyckich o tematyce ludowej. 

 

Konkurs jest odpowiedzią na zainteresowanie poezją opartą na folklorze, tradycji i dziedzictwie kulturowym wsi. Konkursowe zmagania, w którym oceniane są wiersze o tematyce ludowej należą do rzadkich przedsięwzięć w skali całego kraju. Dlatego celem konkursu jest zachęcenie wszystkich piszących wiersze do ujawniania swoich talentów szerszej grupie odbiorców oraz podtrzymanie roli poezji o tematyce ludowej w tworzeniu i kultywowaniu dziedzictwa kulturowego polskiej wsi.

Prace konkursowe można nadsyłać na adres Gminnego Ośrodka Kultury w Iwkowej do 30 marca 2007 r. Na laureatów czekają nagrody rzeczowe i finansowe. Podsumowanie konkursu planowane jest na 29 kwietnia podczas Biesiady Literackiej, która tradycyjnie odbędzie się w Wojakowej, rodzinnej miejscowości patrona konkursu.

Więcej o konkursie: [www.iwkowa.pl]

Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr092020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .