Reklama
Regionalny Turniej Służby Liturgicznej
SPORT - Aktualności
wtorek, 06 marca 2007 19:05

W sobotę 24 lutego w Hali Sportowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1w Brzesku, został rozegrany rejonowy turniej dla Liturgicznej Służby Ołtarza. Turniej ten był kolejnym szczeblem diecezjalnych eliminacji do II Mistrzostw Polski LSO w Piłce Nożnej Halowej o Puchar „KnC” które zostaną rozegrane 1-2 maja w Pile. W turnieju tym wzięli udział zwycięzcy dekanalnych zmagań ministrantów i lektorów z dekanatów: Czchów, Brzesko, Szczepanów, Zakliczyn, Porąbka Uszewska, Wojnicz.
W kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce zdobyła drużyna z Parafii Św. Jakuba z Brzeska, na kolejnych miejscach na podium uplasowały się drużyny z Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Borzęcinie, oraz z Poręby Sypytkowskiej. Królem strzelców okazał się Piotr Szosta a najlepszym bramkarzem Jakub Baran - obaj z Parafii Św. Jakuba.

Z kolei w kategorii gimnazja na pierwszym miejscu znalazła się drużyna z parafii w Porębie Spytkowskiej, która pokonała drużyny z Porąbki Uszewskiej oraz Czchowa. Królem strzelców w tej kategorii został Mariusz Zych z parafii św. Bartłomieja Apostołą. Najlepszym bramkarzem został z kolei Piotr Łagosz z parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Czchowie.

Równie zacięta rywalizacja miała miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych, gdzie o zwycięstwo walczyli lektorzy. Pierwsze miejsce zdobyła tutaj reprezentacja parafii Szczepanów, która pokonała lektorów z parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Brzesku-Słotwinie oraz drużynę z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Biadolinach.

Sponsorem Rejonowego Turnieju Liturgicznej Służby Ołtarza było Starostwo Powiatowe w Brzesku. Organizatorzy turnieju składają serdeczne podziękowania za życzliwą pomoc dla Pani Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Brzesku. Organizatorem rozgrywek rejonowych LSO był ksiądz Andrzej Dudek z parafii Św. Jakuba Apostoła w Brzesku.

[Parafia Szczepanów]

Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

pr082018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .