Małopolski Rajd Turystyczny
ROZRYWKA - Aktualności
poniedziałek, 11 maja 2009 01:21
Słoneczna pogoda, piękne widoki, dobra zabawa, przyjemny wysiłek fizyczny to tylko niektóre z atrakcji które przeżyli młodzi szczurowiacy, którzy wzięli udział w XXXVII Małopolskim Rajdzie Turystycznym „HART” 27-29 kwietnia 2009r.  Dzięki zaangażowaniu Pana Mariana Zalewskiego - Wójta Gminy Szczurowa oraz Pani Elżbiety Gądek -  kierownika Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli w Szczurowej, dwadzieścioro uczniów ze szkół podstawowych z terenu gminy miało możliwość wziąć udział w tej bardzo atrakcyjnej wycieczce. Grupa ze Szczurowej razem z innymi zespołami wyruszyła dnia 27.04.2009 r. z Tarnowa na Rajd w Pieniny. W pierwszym dniu trasa wiodła ze  Sromowiec Niżnych przez Wąwóz Szopczański, który uczestnikom sprawił najwięcej kłopotu i wysiłku, ponieważ  na krótkim odcinku pokonuje się znaczne wzniesienie, Przełęcz Szopka na Masyw Trzech Koron (982 m.) Następnie przez Zamek Pieniński zejście do Krościenka nad Dunajcem. Stamtąd autokar zabrał uczestników do Ochotnicy Dolnej, gdzie było zakwaterowanie. W drugim dniu wszyscy wyjechali kolejką na Palenicę a następnie już pieszo zdobyli najwyższy szczyt Pienin – Wysoką (1050 m) . Zejście do Jaworek prowadziło przez rezerwat przyrody, piękną trasą  jakim jest Wąwóz Homole.


W ostatnim dniu uczestnicy rajdu zawitali na Słowację turystycznym przejściem granicznym Szczawnica – Leśnica,  a następnie wyruszyli do Starego Sącza, gdzie zwiedzili  Klasztor SS Klarysek, a także Ołtarz Papieski, który znajduje się w tym samym miejscu co 10 lat temu, kiedy Papież Jan Paweł II dokonał kanonizacji błogosławionej Kingi. Wszyscy wrócili szczęśliwi i pełni zdrowia do Szczurowej w środę 29.04.2009 o godz. 18.00.

[bm]


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr022020

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .