Tradycyjne Powitanie Bociana
ROZRYWKA - Aktualności
piątek, 23 marca 2007 10:34

28 marca o godzinie 11.00, zorganizowany zostanie w Niedzieliskach (gmina Szczurowa) happening pt. ”Powitanie Bociana”. Będzie on przebiegał pod hasłem: „Wy topicie niewinne marzanny, my kochamy nasze bociany”. To w pewnym sensie odpowiedź na zbanalizowane już nieco topienie marzanny, jak Polska długa i szeroka. Gmina Szczurowa, leżąca w zakolu Raby i Wisły charakteryzuje się m.in. tym, że na tym terenie znajduje się największa w Małopolsce ilość bocianich gniazd, a zdecydowanie przoduje tu wieś Niedzieliska, zwana ”bocianią wioską”.
Bociany regularnie od lat przylatują pod koniec marca. Dlatego w tym roku ”Powitanie Bociana” odbędzie się właśnie 28 marca.

W tym uroczystym dniu dzieci i młodzież przemaszerują przez wieś w barwnym korowodzie z hasłami, wzywającymi bociany do powrotu znad Nilu. Na transparentach znajdą się hasła - przysłowia związane z bocianami. Pod największym we wsi bocianim gniazdem wygłoszona zostanie specjalna mowa, witająca nasze boćki po dalekiej podróży.

Po korowodzie w domu ludowym odbędzie się część artystyczna w wykonaniu dzieci i młodzieży oraz prezentacje zaproszonych szkół.

[UG Szczurowa]

Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .