Reklama
Policyjna akcja noc-stop
WYDARZENIA - Kronika Policyjna
czwartek, 15 marca 2007 17:58

Komenda Powiatowa Policji w Brzesku ponawia zapoczątkowaną w 2004 roku akcję prewencyjną o kryptonimie NOC-STOP. To kolejna inicjatywa podejmowana w ramach szerszego programu o nazwie "Bezpieczny Powiat Brzeski", a jej celem jest powstrzymanie kradzieży samochodów.
Akcja zapoczątkowana została 19 lutego i potrwa do końca marca. W tym czasie każdy właściciel czterech kółek z terenu powiatu brzeskiego może otrzymać od policjantów dwie specjalne nalepki z logo NOC-STOP.

Naklejki mają zostać umieszczone na przedniej i tylnej szybie samochodu, wewnątrz kabiny pasażerskiej. Ideą akcji jest, aby w ten sposób zostały oznakowane samochody, których posiadacze nie zasiadają za kierownicą w godzinach nocnych. Każdy oznakowany nalepką pojazd, napotkany przez policjantów pomiędzy 23:00 a 5:00 będzie zatrzymywany i sprawdzany.

 

 

– Przyklejenie nalepki oczywiście nie oznacza, że właściciel samochodu nie może korzystać z niego w godzinach nocnych. Powinien jednak liczyć się z kontrolą pojazdu, w przypadku napotkania przez patrol policyjny. W ten sposób utrudnimy działanie amatorów cudzych samochodów, którzy od czasu do czasu dają znać o sobie na terenie naszego powiatu.

Kradzieże samochodów nie są w Brzesku i okolicy dotkliwą plagą, ale nie można też mówić, że proceder ten zanikł. Na przestrzeni całego 2006 roku brzescy policjanci powiadomieni zostali o 9 kradzieżach samochodów; w dużych miastach tyle pojazdów ginie w ciągu kilku dni.

Podjęta przez Komendę Powiatową Policji w Brzesku akcja świadczy o przywiązywaniu dużej wagi do przeciwdziałania kradzieżom; policjanci liczą, że ich inicjatywa spotka się ze sporym odzewem ze strony posiadaczy dwuśladów, szczególnie garażujących "pod chmurką". Aby otrzymać nalepki i oznakować swój pojazd, wystarczy udać się do jednej z siedzib brzeskiej Policji.

Naklejki dostępne są w budynku głównym KPP w Brzesku na ul. Szczepanowskiej 53, w siedzibie Sekcji Ruchu Drogowego na ul. Mickiewicza 15 (wejście od Urzędu Pracy), w Komisariacie Policji w Czchowie i Posterunku Policji w Szczurowej. Policjanci obiecują, że również po 31 marca br można będzie oznakować samochód nalepką NOC-STOP.

Komentarze (1)

Pseudonim : nioch 10 grudnia 2009 21:54
kto zapoczątkował? KPP? czy ja?

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

 kwiatr2021b2

pr112021

prosp02

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .