Reklama
Wisowatki w Borzęcinie zmodernizowane
WYDARZENIA - Relacje TV
poniedziałek, 26 października 2009 18:44
Kosztem kilkuset tysięcy złotych zmodernizowano kolejną drogę na terenie gminy Borzęcin. Tym razem pracom modernizacyjnym poddano blisko 1,5 kilometrowy odcinek drogi "Skotnik" łączący przysiółki miejscowości Borzęcin: Przymiarki i Wisowatki. Prace realizowano jak dwa odrębne, ale realizowane jednocześnie zadania przy udziale środków zewnętrznych z dotacji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji i Urzędu Marszałkowskiego.

 
W ramach zadania wykonano podbudowę z kruszywa o grubości warstwy 12 do 15 centymetrów oraz nawierzchnię bitumiczną o szerokości 3 do 3,5 metra na odcinku 1450 metrów. Koszt realizacji zadania zamknął się kwotą blisko 300 tysięcy złotych. 

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.


- Wspomniana droga ma duże znaczenie dla mieszkańców Wisowatek. Stanowi najszybsze i najbliższe połączenie komunikacyjne z centrum gminy. Ponadto z drogi korzystają rolnicy dojeżdżający do pól - komentuje wójt gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak.

Jak informuje Urząd Gminy w Borzęcinie w najbliższym czasie realizowane będą prace związane z wykonaniem poboczy przy drodze. Prace będą prowadzone systemem ekonomicznym przy udziale pracowników gospodarczych - interwencyjnych oraz materiału w postaci kruszyw pozyskanego nieodpłatnie z miejscowych żwirowni.

[pk]


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

rozog2a

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Mieszkańcy Zasługują na Więcej

kojczyk2018bcd

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

dwrona2018

pr102018

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .