Reklama
Orlik Plus w Borzęcinie Dolnym
WYDARZENIA - Relacje TV
piątek, 06 listopada 2009 00:14
Trwa realizacja inwestycji pn. „Remont i modernizacja boiska sportowego z nawierzchnią naturalną w miejscowości Borzęcin Dolny” w ramach programu „ORLIK PLUS”. W dniu 29 września br. po przeprowadzonym postępowaniu przetargowym podpisano umowę na realizację zadania z firmą WIBROBET z Dąbrowy Tarnowskiej za kwotę 144 tysiące 651 złotych 69 groszy brutto. Na zadanie Gmina Borzęcin pozyskała dotację z budżetu Województwa Małopolskiego w kwocie 42 tysiące złotych oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie w kwocie 81 tysięcy 300 złotych, nie więcej jednak niż 75 % kosztów realizacji zadania. W sumie więc na realizację przedsięwzięcia pozyskano z zewnątrz 123 tysiące 300 złotych.

W ramach zadania planuje się wykonanie renowacji murawy boiska sportowego, montaż instalacji nawadniających, wykonanie zadaszeń dla kierownictw i zawodników, wydzielenie przejść, zakup bramek treningowych i wyposażenia szatni. Pierwotnie planowano termin zakończenia robót w dniu 16 listopada br. Ze względu jednak na trudne warunki atmosferyczne panujące w miesiącu październiku w postaci opadów deszczu i śniegu został on przedłużony do dnia 31 maja 2010 roku.


Jak informuje Kazimierz Sobota, kierownik referatu inwestycji, drogownictwa, zamówień publicznych i gospodarki mienia komunalnego Urzędu Gminy w Borzęcinie charakter robót pozostających do wykonania, w przeważającej części roboty ziemne, jak również finalna ich część w postaci wykonania nawierzchni trawiastej metodą siewu nie pozwalają na ich realizację końcem listopada, czy w miesiącu grudniu. - Tego typu prace wymagaja dodatnich temperatur - dodaje.

- To kolejny ukłon w kierunku środowiska sportowego gminy Borzęcin - mówi wójt gminy, Janusz Kwaśniak - Sołectwo Borzęcin Dolny zyska funkcjonalny i nowoczesny obiekt, który będzie służył mieszkańcom i miejscowemu klubowi sportowemu.


Jak zapowiadają władze gminy w roku 2010 planowane są kolejne inwestycje w zakresie przebudowy i modernizacji obiektów infrastruktury sportowo - rekreacyjnej na terenie gminy Borzęcin.

[pk]

Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

rozog2a

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Mieszkańcy Zasługują na Więcej

kojczyk2018bcd

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

dwrona2018

pr102018

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .