Wysoka porażka w Kielcach
SPORT - Aktualności
sobota, 31 marca 2007 13:23
W piątkowe popołudnie trzecioligowa drużyna piłkarzy Okocimskiego Brzesko, w ramach drugiej wiosennej kolejki spotkań, rozegrała wyjazdowe spotkanie z rezerwami Korony Kielce. Brzeszczanie przegrali to spotkanie 0-3, chociaż początek spotkania nie wskazywał na tak dotkliwą porażkę. Piłkarze z Brzeska rozpoczęli mecz z ogromnym animuszem, niestety defensywa Korony spisywała się wyśmienicie. Na domiar złego, w 18 minucie spotkania, sędzia podyktował rzut karny dla Korony, a skutecznym egzekutorem okazał się Wieczorek.
Siedem minut później arbiter z Katowic znów wskazał na „wapno”, tym razem jednak na korzyść zawodników z Brzeska. Okazję na wyrównanie zmarnował Rafał Policht, którego uderzenie obronił bramkarz Korony. Druga odsłona meczu to już zdecydowana przewaga gospodarzy. W 83 minucie, za sprawą Kamila Radulija, Korona podwyższyła na 2-0. Ostateczny wynik na dwie minuty przed końcem spotkania ustalił rezerwowy Michał Michałek.

Kolporter Korona II Kielce – Okocimski Brzesko 3:0 (1:0)
Bramki: Wieczorek (18 k.), Radulj (82), Michałek (88)

Korona II: Cierzniak – Szymoniak, Król, Rutka, Mójta – Radulj (89 Ł. Kaczmarek), Wieczorek, Kasztelan (53 Rożej), Kozubek (72 Michałek) – Kopeć, Zabłocki.

Okocimski: Kasprzycki – Policht, Atanasković, Jagła, Bizoń – Wawryka (77 Kobylski), Metz, Kostecki, Matras (70 Okas) – Kozieł (63 Imiołek), Policht (77 Karwat).

Żółte kartki: Król, Szymoniak, Zabłocki (Korona) – Bizoń, Metz (Okocimski).
Sędzia: Albert Smalcerz (Katowice).
Widzów: ok. 200.