Reklama
Przygotowanie do pielgrzymki
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 12 lipca 2010 22:42
W parafiach diecezji tarnowskiej trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę. Wędrówce będzie towarzyszyć hasło "Bądźmy świadkami miłości". Pątnicy przez dziewięć dni będą mieli do pokonania ponad 230 km. W ubiegłym roku w "rekolekcjach w drodze" wzięło udział prawie 9 tys. osób. Była to najliczniejsza pielgrzymka w Polsce.

 Każdego dnia uczestnicy będą mieli do pokonania odcinki wynoszące od 20 do nawet 35 km. "Na trasie pielgrzymki nie było powodzi, ale doszło do podtopień. Trzeba się przygotować na obecność komarów, bo w tym roku jest ich bardzo dużo" mówi dyrektor pielgrzymki ks. Zbigniew Szostak. W ramach przygotowań w Zabawie odbyło się już szkolenie porządkowych prowadzone przez pracowników Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnowie. Jego celem było poznanie, a dla wielu mających prawo jazdy, przypomnienie zasad bezpieczeństwa, poruszania się po drogach kolumny pielgrzymów i kierowania ruchem.

Na szlaku będą śluby, prymicje i Dzień Dziecka. W dniu pielgrzymkowych ślubów każda grupa otrzyma po dwa pierścienie czystości. Pielgrzymi w dniu modlitwy za Ojczyznę będą pamiętać o ofiarach katastrofy pod Smoleńskiem. Autorem rozważań rekolekcyjnych jest ks. Jan Mikulski, będą one poświęcone m.in. przebaczeniu, świadectwu prawdy o człowieku i wolności. W ubiegłym roku najmłodszy pielgrzym tarnowskiej pielgrzymki miał 13 miesięcy, a najstarszy 84 lata. Najliczniejsza była grupa nr 25. Liczyła ponad pół tysiąca osób. W pielgrzymce szło 138 księży, 81 kleryków, 13 diakonów, 28 sióstr zakonnych. O zdrowie pielgrzymów dbało 15 lekarzy, 115 pielęgniarek i 40 osób z pomocy medycznej. Osoby, które chcą iść z Tarnowa na Jasną Górę mogą się zapisywać do końca lipca w parafiach, natomiast od 1 - 17 sierpnia u księdza przewodnika.

[dsi]

 


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr092020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .