Reklama
Region: Prolog do krynickiej imprezy
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 06 września 2011 23:43

Dzisiaj rozpoczęło się IV Forum Inwestycyjne. – Tarnów, odgrywa coraz większą role na mapie gospodarczej Polski. Tutaj jest przyjazny klimat dla inwestorów, stąd pochodzi najsprawniejszy w dziejach XX RP minister skarbu państwa, dlatego zlokalizowanie forum inwestycyjnego w tym mieście to słuszna koncepcja – mówi Zygmunt Berdychowski, inicjator krynickiego spotkania ekonomicznego.

 

Tarnowskie Forum Inwestycyjne to wydarzenie które towarzyszy XXI Forum Ekonomicznemu w Krynicy. Tegoroczne Forum ma wyjątkowy charakter, ponieważ jest organizowane w ramach przewodnictwa Polski w Radzie Unii Europejskiej. Po raz pierwszy Tarnów w ramach Forum będzie miejscem spotkania dla tak licznych gości krajowych i zagranicznych, reprezentujących instytucje finansowe, inwestorów, jak i odpowiedzialnych za przekształcenia własnościowe. Poprzednie edycje tego wydarzenia skupiały dotychczas ok. 150 osób, a ze względu na szczególny charakter tegorocznego spotkania bierze udział blisko 300 uczestników z kraju i zagranicy.


W świetle coraz większego zainteresowania światowych inwestorów, Forum jest okazją do wymiany doświadczeń związanych z transformacją gospodarczą regionu Europy Środkowo-Wschodniej w ciągu ostatnich 20 lat. Podczas Tarnowskiego Forum goście będą mieli możliwość dyskusji w panelach dotyczących: prywatyzacji w regionie Europy Środkowo-Wschodniej - studium porównawcze; rozwoju rynku kapitałowego Europy Środkowo-Wschodniej i nowych możliwości inwestycyjnych; rozwoju bankowości inwestycyjnej w  Europie Środkowo-Wschodniej; rynku nieruchomości – trendów i nowych obszarów inwestowania; bezpieczeństwa Europy - prywatne czy państwowe koncerny zapewnią nam bezpieczeństwo i rozwój ?


Forum jest więc doskonałą okazją do tego, aby uczestnicy wymienili swoje opinie związane z wpływem procesów prywatyzacyjnych na rozwój gospodarczy, modernizację gospodarki oraz poprawę funkcjonowania sprywatyzowanych przedsiębiorstw. Patronat nad forum sprawuje minister skarbu państwa Aleksander Grad. Wydarzenie zainaugurowane zostało konferencją prasową z udziałem m.in. przewodniczącego Rady Programowej Forum Ekonomicznego Zygmunta Berdychowskiego, ministra Skarbu Państwa Aleksandra Grada, prezesa grupy Tauron Polska Energia Dariusza Lubery, prezesa Azotów Tarnów Jerzego Marciniaka, wicemarszałka Województwa Małopolskiego Romana Ciepieli oraz szefa tarnowskiego samorządu Ryszarda Ścigały. W spotkaniu wzięły udział media ogólnopolskie oraz lokalne. Rozmawiano na temat najważniejszych procesów prywatyzacyjnych w Polsce, padały pytania o konsolidację sektora wielkiej syntezy chemicznej. Podkreślano rolę Forum Inwestycyjnego w Tarnowie, jako prologu do Forum Ekonomicznego w Krynicy. Do Tarnowa przyjechało wielu znamienitych gości między innymi Yurii Yakovlev, reprezentujący Fundusz Mienia Państwowego Ukrainy, profesor Bernardo Bortolotti z Uniwersytetu w Turynie, wysokich rangą pracowników administracji rządowej wielu krajów europejskich. Jednym z głównych tematów rozmów jest podsumowanie dwudziestu lat transformacji gospodarczej i ustrojowej w Europie Środkowo-Wschodniej. W spotkaniach bierze udział prawie 300 uczestników z 17 krajów. Ma to niekwestionowane znaczenie w zakresie zarówno kontaktów biznesowych, jak i wizerunku oraz prestiżu Tarnowa na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej.

[mir]Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr092020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .