Autostrada „startuje” w czwartek
WYDARZENIA - Fotokronika
wtorek, 27 listopada 2012 22:08
Godzina „zero” coraz bliżej. Już w najbliższy czwartek o godzinie 12. zostanie uruchomiona autostrada A4. Pół oficjalnie otwarcie, jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, zaplanowano na węźle Szarów. Trasa jest już po odbiorach technicznych. W tej chwili sprawdzane jest oznakowanie, kontrolowana jest dokumentacja techniczna. Ostateczna decyzja zapadnie w czwartek. Po wydaniu decyzji, czyli pozwolenia na użytkowanie nowej drogi przez Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego, drogowcy potrzebują jeszcze kilkunastu godzin na sprawdzenie autostrady przed dopuszczeniem do ruchu i korekty oznakowania m.in. na węźle w Szarowie. Na otwarcie czeka też tarnowska i brzeska policja. - W ramach wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej w Tarnowie utworzona zostanie specjalna jednostka policji tzw. policja autostradowa - mówi Zbigniew Ostrowski komendant tarnowskiej policji. - To będzie niezależna komórka, której zadania będą realizowane głównie na autostradzie, od Szarowa do granic województwa- wyjaśnia komendant. Jednostka zostanie wyposażona w dobre samochody.

 

 

Póki co z autostrady będą mogły korzystać pojazdy o masie całkowitej poniżej 12 ton. To ograniczenie to nie będzie dotyczyło autobusów. Już dzisiaj wiadomo, że kierowcy będą mogli zjechać z autostrady zarówno Bochni , Brzesku, Wierzchosławicach i Tarnowie. Oczywiście wszędzie tam są zjazdy tymczasowe.

[pr]

 


 

Komentują dla Nas

Edward Czesak, poseł PiS

- Samo otwarcie autostrady, pomimo sporego poślizgu, cieszy. Gorzej ze zjazdami. To wszystko to zjazdy tymczasowe, a nie konkretne rozwiązania. Zamierzamy wystąpić do posłów z naszego regionu: wszystkich, ze wszystkich formacji politycznych, o to by w budżecie na 2013 rok zapisać środki na budowę zjazdu w Bochni, Brzesku, Wierzchosławicach i Tarnowie (obwodnica północno – wschodnia). Zobaczymy, jak posłowie PO i PSL zareagują.

Grzegorz Wawryka, burmistrz Brzeska

- Sam fakt oddania do użytku autostrady cieszy. Mam nadzieję, że deklarowane przed wyborami w 2011 roku środki na budowę zjazdu w Brzesku się znajdą. Autostrada będzie miała wpływ na ożywienie gospodarcze, oczywiście pod warunkiem że będą prawdziwe zjazdy. Brzesko, podobnie jak cały powiat brzeski, ma sporo do zaoferowania. Jestem przekonany, że znajdziemy inwestorów, miedzy innymi na tereny w Buczu, gdzie planowana jest budowa strefy aktywności gospodarczej.


Komentarze (1)

Pseudonim : Dominik 29 listopad 2012 16:54
Z Rybitw do Brzeska w 20 minut.

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr062020

ofpowbrz

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .