Reklama
Gmina sprzedała około 200 mieszkań komunalnych
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 30 listopada 1999 02:00

Około dwieście mieszkań komunalnych, należących do gminy Brzesko, zmieni właściciela, kupią je (niektórzy już to uczynili) dotychczasowi najemcy. – Moim zdaniem akacja zakończyła się sukcesem – tłumaczy nam Jerzy Tyrkiel, zastępca burmistrza Brzeska. Najemcy skorzystali z oferty kupna mieszkania za 10 procent jego wartości. 90. procentowa bonifikata została uchwalona przez radnych wiosną 2012 roku. Oferta była aktualna tylko do 31 grudnia 2012 roku. Nawet w ostatnich dniach starego roku wpływały wnioski. W sumie około dwustu lokatorów zakupiło lub zakupi mieszkanie. Uchwała nie zobowiązywała bowiem mieszkańców do kupna lokalu w tamtym roku. Mają na to czas jeszcze kilka miesięcy.

 

Już w tym roku lokatorzy na taką ofertę liczyć nie mogą. Ci, którzy po 1 stycznia złożyli wniosek, będą mieli tylko 60, a nie 90 procentowa bonifikatę. Dlaczego więc samorząd sprzedawał mieszkania za 10 procent ich wartości? Jerzy Tyrkiel zapewnia, że trudno w tej decyzji dopatrywać się niegospodarności. - Ustawodawca zobowiązał gminy do pobierania niskiego czynszu dzierżawnego w mieszkaniach komunalnych. W efekcie do wielu z nich musieliśmy po prostu dopłacać – mówi zastępca burmistrza Jerzy Tyrkiel. Znakomita większość transakcji kupna – sprzedaży będzie miała miejsce w tym roku. Pieniądze zasilą budżet miasta. Jak zapewniają włodarze Brzeska, pieniądze zostaną przeznaczone na inwestycje.

[pr]


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

rozog2a

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Mieszkańcy Zasługują na Więcej

kojczyk2018bcd

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

dwrona2018

pr102018

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .