Dębno: Gmina nie będzie zwracała środków
WYDARZENIA - Relacje TV
czwartek, 22 sierpnia 2013 21:04

Gmina Dębno nie będzie musiała zwracać pieniędzy, które otrzymała na rozbudowę sieci kanalizacyjnej oraz modernizację oczyszczalni ścieków. Jakiś czas temu, w jednym z lokalnych tygodników, pojawiły się sugestie, jakoby budżet samorządu miała zrujnować decyzja o cofnięciu unijnej dotacji. – Ani przez chwilę nie było takiego zagrożenia. Oczywiście służby wojewody, z powodu złożonego pisma musiały sprawdzić zaistniałą sytuację, ale okazało się, że cała inwestycja została wykonana lege artis. Zarówno Powiatowy, jak i Wojewódzki Inspektorat Budowlany nie stwierdziły żadnych uchybień – tłumaczą pracownicy Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie.

 

Jakiś czas temu zakończyły się prace przy rozbudowie oczyszczalni ścieków w Woli Dębińskiej oraz budowie sieci kanalizacji w Jastwi. Przy okazji rozbudowano sieć kanalizacyjną w przysiółku Dębno – Dębczak. Łącznie na ten cel wydano 4 mln 336 tys. Jak mówi nam wójt Dębna Grzegorz Brach, znakomita większość tej kwoty, bo 2 mln 650 tys. pochodziła z unijnej dotacji. Gmina otrzymała środki z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. – Sama realizacja kolejnego etapu kanalizacji sanitarnej doskonale wpisuje się w przyjętą przed laty strategię rozwoju Gminy Dębno. Jej celem jest poprawa warunków i standardu życia mieszkańców oraz – przez rozwój infrastruktury – wpływ na rozwój budownictwa jednorodzinnego. Rezultaty są widoczne: co roku powstaje kilkadziesiąt nowych domów, rośnie też nam liczba mieszkańców w gminie w wyniku migracji z sąsiednich jednostek samorządy terytorialnego – mówi Grzegorz Brach, wójt gminy Dębno.

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

W ramach wspomnianego projektu w ciągu dwóch lat w Jastwi wybudowano blisko sześć kilometrów sieci kanalizacyjnej i dwie przepompownie, a w przysiołku Dębno – Dębczak 2 kilometry sieci i jedną przepompownię. Rozbudowana oczyszczalnia w Woli Dębińskiej zwiększyła przepustowość z 280 do 530 metrów sześciennych na dobę. Dzięki wykonanym pracom liczba mieszkańców miejscowości Jastew oraz Dębno – Dębczaka objętych siecią kanalizacji wynosi ponad 600 osób. W tych miejscowościach wykonano bowiem ponad 120 przyłączy kanalizacyjnych. Inwestycja, poza zwiększeniem komfortu życia mieszkańców, a także tworzenia lepszych warunków pod nowe budownictwo jednorodzinne ma też bardzo konkretny efekt ekologiczny. Po raz kolejny inwestycje ekologiczne w gminie, napotykają na brak zrozumienia ze strony niektórych grupki mieszkańców. W efekcie „donosu” na gminę, inwestycje sprawdzali inspektorzy Powiatowego oraz Wojewódzkiego Nadzoru Budowlanego. Nie stwierdzili uchybień. Gmina przygotowała niedawno wniosek o płatność. – Decyzji Inspektoratu byłem pewny. Od kilku lat, realizując wszelkie inwestycje, przykładamy im sporo uwagi. Są one monitorowane: na etapie projektowania, wykonania i oddawania do użytku – zapewnia wójt Grzegorz Brach.

[mir]


Komentarze (7)

Pseudonim : sededww 23 sierpień 2013 16:24
W każdej gminie są lokalni pieniacze. nic nowego
Pseudonim : sfvnj 24 sierpień 2013 10:24
Tylko że w Dębnie doskonale zdają sobie sprawę że dokonano pewnego rodzaju oszustwa.
Pseudonim : dd 24 sierpień 2013 11:30
a ja mam wrażenie że zdaje się ale jednej osobie. Ta choroba psychiczna ma nawet nazwe....tyle lat donosow, pism i co? no i ciagle nic..to chyba daje do myslenia. Aha. pomijam juz to ze samemu sie tez ma niezle na sumieniu czy to prywatnie czy zawodowo.
Pseudonim : do dd 24 sierpień 2013 14:06
Masz obsesje na temat jednej osoby. Marnujesz swój czas z tych przypuszczeń.
Pseudonim : eee 24 sierpień 2013 14:11
Masz rację nikt nie będzie tracił na rozmowę z donosicielem, który próbuje dbać o porządek w prawie a sam leje rodzine w domu i chodzi z siekierą do teścia.
Pseudonim : do ee 24 sierpień 2013 15:00
Pomyliłeś adresy kolego i pomawiasz jak nic.
Pseudonim : iii 26 sierpień 2013 09:53
Skoro eee pomylił adresy i nie ty latasz do teścia z siekierą, to skąd wiesz, że to pomówienie:):), jacusiu?

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .