W Czchowie powstał Park Miejski
WYDARZENIA - Relacje TV
czwartek, 22 sierpnia 2013 20:47

pmiejskiczchowOkoło 350 tysięcy złotych kosztowało urządzenie Zielonego Parku Wypoczynku „Grodzisko” w Czchowie. – Tylko sto tysięcy złotych pochodziło z budżetu naszej gminy. 250 tysięcy pozyskaliśmy w ramach unijnego programu Lider. Pewno bez tej dotacji park by nie powstał, a jeśli już to nie w takiej krasie. Po raz kolejny udowodniliśmy, że skutecznie potrafimy sięgać po pieniądze ze Wspólnoty Samorządowej – mówi burmistrz Czchowa, Marek Chudoba.

 

Oficjalnie park zostanie oddany do użytku 2 września, podczas gminnej inauguracji roku szkolnego, którą zaplanowano w stolicy gminy. Nowy teren wypoczynkowo – rekreacyjny jest zlokalizowany u podnóża baszt Czchów, od strony tutejszego Rynku. Na ponad 60 arowej działce pojawiła się mała architektura. Zadaszony grill, zadaszona wiata z dużym stołem, kilka huśtawek, zjeżdżalni, ale także stoły z ławkami oraz boisko do siatkówki plażowej. Dla najmłodszych jest kilka piaskownic i sześciometrowa wieża do „wspinaczki”. Wszystkie urządzenia mają atest. – Samo urządzenie parku kosztowało około 350 tysięcy złotych. Prace wykonaliśmy w ciągu kilku tygodni. Teren został odwodniony, wykonaliśmy alejki spacerowe, na razie korzystanie z obiektu jest niemożliwe, bo chcemy, aby ukorzeniła się trawa, która została niedawno posiana. W przyszłym roku chcemy tutaj nasadzić jeszcze kilkadziesiąt krzewów, urządzić rabatki.

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

Jestem przekonany, że to miejsce przypadnie do gustu nie tylko mieszkańcom naszej gminy, ale także turystom. Wybór nie był dziełem przypadku. Nieopodal znajduje się bowiem przedszkole i szkoła. Tędy prowadzi jedna z dróg – szlak do czchowskiej Baszty - mówi burmistrz Marek Chudoba. Niedaleko znajduje się duży parking, wybudowany przed kilkoma laty ze środków przedakcesyjny z programu SAPARD. Może ono pomieścić nawet ponad sto pojazdów. – Rozbudowa infrastruktury wypoczynkowo – rekreacyjnej ma ogromne znaczenie w promocji walorów turystycznych naszej gminy. Ale to co nam przyświecało, podejmując decyzję o utworzeniu parku, to także zapewnienie godnych warunku wypoczynku dla mieszkańców Czchowa i całej gminy. Chcemy, by w przyszłości podobne miejsca, może nieco mniejsze, powstały w każdym z sołectw. To co kiedyś „zarezerwowane” było dla dużych miast, dzisiaj dostępne jest i to w znacznie bogatszej formie, w takich gminach jak Czchów – mówi burmistrz Chudoba.

[mir]Komentarze (4)

Pseudonim : Wawer 23 sierpień 2013 08:30
Ale się dzieci ucieszą błota będzie co nie miara upaćkają się po same uszy.
Pseudonim : .... 23 sierpień 2013 08:31
Na tak przygotowanym podłożu to chyba żadna trawa nie urośnie jedynie osty i perz.
Pseudonim : ed 23 sierpień 2013 16:25
o widać, że opozycji już gul skacze i sie produkuje w internecie. hehehe
Pseudonim : fredeer 23 sierpień 2013 16:55
fajny park będzie niech się tylko trochę zazieleni

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .