Reklama
Łęki: Oszczędniej w remizie
WYDARZENIA - Relacje TV
wtorek, 17 września 2013 21:09

Około 90 tysięcy złotych będzie kosztowała termomodernizacja budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Łękach, w gminie Borzęcin. To kolejny etap prac prowadzonych w ostatnich latach w tutejszej remizie. Znakomita większość tej kwoty to pieniądze pozabudżetowe. W tym przypadku środki pochodzą z trzech źródeł: gminy oraz dwóch dotacji.

 

W ramach programu Małopolskie Remizy, który realizowany jest przez samorząd województwa małopolskiego, gmina otrzymała ponad 21 tysięcy złotych. Blisko pięćdziesiąt tysięcy złotych pochodzi natomiast z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. – Audyt energetyczny oraz doświadczenie związane z realizacją takich inwestycji i wynikających z niej oszczędności, nie pozostawiają wątpliwości. Koszta ogrzania budynku będą niższe o jakieś 30 procent. Nasze nakłady, mówię o środkach gminy są niewielkie, w tej sytuacji wydatki zwrócą się w ciągu kilku lat. Nie mniej ważna jest ochrona środowiska i zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych. Termomodernizacja obiektu to kolejny etap prac [prowadzonych w OSP Łęki – przypomina wójt Borzęcina Janusz Kwaśniak. W latach poprzednich prowadzono, zakrojone na szeroką skalę, prace wewnątrz budynku.

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

I w tym przypadku gmina „posiłkowała” się środkami unijnymi. Zdaniem gospodarza gminy Borzęcin wspieranie jednostek OSP to jedno z najważniejszych zadań. – Na jednostkach OSP opiera się bowiem Obrona Cywilna. W przypadku naszej gminy, zagrożonej powodziami, trudno wyobrazić sobie akcję ratunkowa bez strażaków. Oczywiście nadal trafia się sporo wyjazdów do pożarów, wypadków drogowych i innych zdarzeń losowych. Dlatego od kilkunastu lat wspieramy jednostki OSP. Wymieniliśmy niemal w całości sprzęt, zakupiliśmy kilka aut, w tym całkowicie nowe, warte kilkaset tysięcy złotych pojazdy, dbamy o wyszkolenie druhów. Ale druhowie aktywnie włączają się także w pomoc przy organizowaniu wszelkiego rodzaju imprez kulturalnych, sportowych – dodaje wójt Kwaśniak.

[mir]


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

rozog2a

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Mieszkańcy Zasługują na Więcej

kojczyk2018bcd

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

dwrona2018

pr102018

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .