Reklama
Lewniowa: Wielofunkcyjny plac w centrum wsi
WYDARZENIA - Relacje TV
środa, 09 października 2013 21:01

Za kilka tygodni mieszkańcy Lewniowej, ale także ci wszyscy, którzy zapuszczą się w te strony, będą mieli do dyspozycji nowy plac, który – jak mówi wójt Sławomir Paterek – spełniać będzie kilka funkcji. – Sam koszt tej inwestycji wynosi około 90 tysięcy złotych. Część tej kwoty, bo 25 tysięcy złotych, samorząd pozyskał w ramach dotacji unijnej, z programu Leader plus – mówi wójt Gnojnika, Sławomir Paterek.

 

Plac znajduje się vis – a – vis remizy strażackiej. Ale nieopodal jest kościół, a bezpośrednio z placem, graniczy teren tutejszej Szkoły Podstawowej. Dlatego samorząd zaplanował, że będzie ona miał wielorakie zastosowanie. Z jednej strony będzie placem manewrowym dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Z powodzeniem będą mogły odbywać się w tym miejscu wszelkiego rodzaju uroczystości strażackie. – Sadzę, że ten plac wykorzysta także lokalna społeczność, na organizowanie chociażby dożynek wiejskich czy gminnych, pikników rodzinnych, powitania czy pożegnania lata lub jakichkolwiek innych imprez kulturalnych. Oczywiście nie zbyt dużych, bo to nie jest zbyt wielki plac, ale takich na kilkuset uczestników – ocenia wójt Patarek. Plac będzie także wykorzystany przez młodzież tutejszej szkoły. Mieści się ona w bezpośrednim sąsiedztwie remizy.

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

– Tutaj można zorganizować jakieś zawody czy zabawy dla młodszych dzieci, zajęcia sportowe czy rekreacyjne. Obok jest mały plac zabaw z huśtawkami i urządzeniami la najmłodszych mieszkańców Lewniowej. Utwardzony plac będzie wykorzystany także jako parking zwłaszcza podczas większych uroczystości kościelnych czy odpustów – dodaje wójt Paterek. Prace w Lewniowej dobiegają ku końcowi. Zdaniem gospodarza gminy powinny zakończyć się w najdalej do 31 października, w tej sytuacji może być on wykorzystany przez tych którzy przyjadą do kościoła na Wszystkich Świętych.

[pr]


Komentarze (1)

Pseudonim : Marek 09 październik 2013 21:19
Coś sie w końcu dzieje w Lewniowej, bo te fundamenty to straszyły od lat - na sali i parking - plac się przyda. Paterek si,e sprawdził jako wójt

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

rozog2a

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Mieszkańcy Zasługują na Więcej

kojczyk2018bcd

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

dwrona2018

pr102018

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .