Reklama
Rewolucja kadrowa w Can – Pack S.A.
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 14 listopada 2013 20:10
 
canpacksiedzibaStary zarząd spółki Can – Pack S.A. został właśnie odwołany. Jak poinformowano w komunikacie prasowym z dniem 12 listopada 2013 roku na stanowisko prezesa Zarządu Can-Pack S.A. został powołany Phil Impink, pełniący funkcję dyrektora finansowego Giorgi Global Holdings, Inc., spółki będącej wyłącznym właścicielem spółki. Na stanowisku Wiceprezesa Zarządu pozostała dr hab. Małgorzata Podrecka. Nowy zarząd uspokaja: przekonuje, że nie ma planów sprzedaży spółki czy jakiejś restrukturyzacji zatrudnienia. Po odwołaniu starego zarządu pojawiła się informacja, że syn zmarłego właściciela, zamierza sprzedać cała grupę,‎ firmie Crown Cork & Seal Company (ta firma to największy na świecie producent opakowań blaszanych). Miejsca w zarządzie stracili: Stanisław Sołtysiński, Ryszard Markiewicz, Mirosław Tymoszuk, Wojciech Burczyk, Stanisław Waśko oraz Wiesław Smulski.  

- Pragnę zapewnić wszystkich naszych klientów, dostawców oraz pracowników, że zmiany w Zarządzie nie mają żadnego wpływu na relacje łączące ich ze Spółką. Szczególnie pragnę podkreślić, że Can Pack S.A. nie jest na sprzedaż. Dokonane zmiany mają charakter wyłącznie operacyjny – powiedział Pan Impink. - Zmiany uproszczą strukturę zarządzania spółką, przybliżą spółkę dominującą Grupy do jej klientów i pracowników, a co najważniejsze, pozwolą na dostarczenie najwyższej jakości obsługi naszym klientom” – powiedział Impink. „Jako efekt przeprowadzonych zmian nasi klienci powinni zauważyć wyłącznie postępującą poprawę po stronie naszych produktów i usług – zapewnia Impink. Can-Pack S.A. jest bardzo dumny z posiadanych owocnych relacji ze swoimi klientami, dostawcami oraz kadrą ponad 4.500 kobiet i mężczyzn. Oczekujemy, iż uczynimy Can-Pack jeszcze lepszym – dodał.  

Członkami Zarządu są: Phil Impink; Prezes Zarządu oraz dr hab. Małgorzata Podrecka, Wiceprezes Zarządu. Członkami Rady Nadzorczej są: Peter F. Giorgi – Przewodniczący Rady Nadzorczej; Anthony Braesch – Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej oraz Janusz Majewski – Członek Rady Nadzorczej. Z naszych informacji wynika, że w niedalekiej przyszłości może dojść dom korekty ścisłego kierownictwa w Brzesku.

[mir]

Komentarze (85)

Pseudonim : radar 14 listopada 2013 20:15
no to pociotki w Brzesku się mogą już pakować z roboty.
Pseudonim : qq 14 listopada 2013 20:20
no to w firmie popłoch
Pseudonim : oks 14 listopada 2013 20:42
No to po sponsorowaniu sportu
Pseudonim : pracownik 14 listopada 2013 20:50
mam nadzieje ze nowy prezes zrobi porządek z przydupasami ktorzy dostawali robote tylko za konokacje rodzinne a nie za umiejetnosci i kwalifikacje
Pseudonim : rerek 14 listopada 2013 21:14
rowniez mam nadzieje, ze skoncza sie w firmie uklady bo to co sie dzialo ostatnio to masakra
Pseudonim : Anka 14 listopada 2013 21:18
biurowi dzisiaj mieźli niezły popłoch w robocie. Zaloze sie ze niebawem w Brzesku bedzie trzepanie dywanów :)
Pseudonim : brze 14 listopada 2013 22:46
źle się stało :(
Pseudonim : pracownik 14 listopada 2013 23:12
Zaznaczam że jest to prywatna spółka i decyzje należą do właściciela, może nawet sprzedać firmę albo przenieść ja do Hin takie ma prawo i podatki płacić w Hinach i po co ta paplanina.
Pseudonim : kuba 14 listopada 2013 23:43
Oczywiście że ma do tego prawo, ale taka firma na pewno stosuje etyke w biznesie a nie tylko rzadza zysku. Co mylę się?
Pseudonim : Burakowska 15 listopada 2013 08:54
Okocimski nie przystąpi do rundy rewanżowej. Kiedyś ten klub wycofał Browar Okocim teraz grabarzem będzie Can -Pack.
Raz na wozie raz pod wozem.
Pseudonim : lol 15 listopada 2013 09:29
Jaka etyka ?? Nie znam przypadku, kiedy za zmianą na górze, doły / kierowniki/nie poleciały wkrótce.
Pseudonim : Egon 15 listopada 2013 10:52
A cóż to za news ???? W każdej spółce są zmiany i nie uważam że trzeba ten balon aż tak pompować. Smulski i Waśko już mają nową posadę a i tak Can-Pack płaci im jeszcze trochę grosza naprzód.
Pseudonim : pracownik 15 listopada 2013 11:15
mam nadzieje ze zmieni sie to na lepsze najwyzszy czas zeby pomysleli tez o pracownikach
Pseudonim : Gaba 15 listopada 2013 11:19
Egon, jak ktoś znał CP od środka, to to jest naprawdę NEWS :)
Te osoby są naprawdę znawcami w tym temacie, pracowały tam dłuuugie lata a potraktowano ich jak...
Pseudonim : Egon 15 listopada 2013 11:36
Gaba to nie komuna . Co myśleli że dożywiocie mają w CAN-PACK-u ? Nie zapominaj że właścicielem jest amerykanin i on myśli i korzysta ze swojego mózgu. Pracownik który za długo jest na stołku jest podatny na korupcję i różnego rodzaju układy i najwyższy był czas żeby odświeżyć zarząd. Potraktowano ich normalnie jak w każdej normalnie działającej firmie., jest szef i on decyduje nie ma dożywotnich posadek i Polacy muszą to zrozumieć. Jestem pewny że odwołani z zarządu spółki doskonale to rozumieją tylko zwykły polski robol który nie myśli i mózgu nie używa pojąć tego nie potrafi.
Pseudonim : Pracownik 15 listopada 2013 11:50
Ludzie ktorzy sa normalnymi pracownikami nie maja sie co martwic, bez nich firma poprostu by nie istniala lata praktyki i doswiadczenia robia swoje.
Natomiast rozdmuchane do granic mozliwosci biura,kadry gdzie jest pomocnik pomocnika *polowa to rodzina itd... kto pracuje ten wie ;)
Czas postawic na ludzi inteligentnych z doswiadczeniem a nie na pociotkow.
Wlasciciel nie jest głupi i porownujac nasza firme do innch w branzy widzi ze cos jest nie tak :kierownik zastepca i 3 pomocnkow WTF ?
Pozdrawiam pracownikow Grupy Can-Pack
Pseudonim : LOL 15 listopada 2013 13:02
"Smulski i Waśko już mają nową posadę " Taaaaak? No ciekawe skąd to wiesz, podziel się tym z nami.
Pseudonim : julian 15 listopada 2013 13:33
Bieda im już nigdy w oczy nie zajrzy LOL. Odwołani z Can-Pack powołani gdzie indziej spokojna twoja z wysokiego konia nie spada się w przepaść.
Pseudonim : CanMaker 15 listopada 2013 14:29
.. i sprawiedliwości stało się zadość ;)
Pseudonim : Czesiek 15 listopada 2013 14:38
Trzeba zwolnić pociotków i innych parchów którzy nic nie robią i nic nie umieją. Odświeżyć biura, dużo jest tam elementów społecznych. Już się za to nowy zarząd weźmie.
Pseudonim : pucha 15 listopada 2013 16:07
"Ludzie ktorzy sa normalnymi pracownikami nie maja sie co martwic, bez nich firma poprostu by nie istniala lata praktyki i doswiadczenia robia swoje. " hehe, zawsze można znaleźć tańszych no nie??
Pseudonim : romek 15 listopada 2013 17:21
zwykli pracownicy o nic sie nie boja tylko pracuja nadal uczciwie. Najwiecej krzyku robia ci co gow...robia a udaja ze robia i biora za to ciezka kase.
Pseudonim : Radny 15 listopada 2013 17:58
Już raz była czystka w Can-Pack-u. Wiecie kto przygarnął czarne owce wtedy zwolnione ??? Zgadnijcie ????Nikt inny tylko burmistrz Wawryka obsadził nimi stołki w gminnycg spółkach I w BOSiR-ze.
Pseudonim : de Naturat 15 listopada 2013 18:55
open your eyes open your mind - apogeum gospodarki rabunkowej pod egidą "naszego" rzadu, a właścicel(e) liczą pieniądze w raju podatkowym Monaco, Lichensteinie lub Luxemburgu i pewnie się z Was śmieją.
Pseudonim : ???? 15 listopada 2013 19:08
Wszyscy piszą o zwolnieniu pociotków. Czyli co ? Zwolnią wszystkich pracowników Can - Packu. Przecież tu nie ma nikogo z bezrobocia. hehehe.
Pseudonim : związkowiec 15 listopada 2013 19:58
cIEKAWE CO BĘDZIE Z CZESŁAWEM K.
Pseudonim : pracownik 15 listopada 2013 20:44
Mam nadzieję że pomyślą wkońcu o robolach którzy robią na ich sukcesy chociażby premia równa a nie robol 8%a biurowiec i sekretarki po 20 co to za sprawiedliwość kto się więcej narobi mam nadzieję że nowy prezes doceni ludzi
Pseudonim : Towarzysz 15 listopada 2013 21:42
no to teraz Agencja Pracy Tymczasowej dla Wszystkich zatrudnionych i zysk gwarantowany!!! ha ha ha
Pseudonim : OKS 15 listopada 2013 21:57
Ty się o Pana Prezesa Związku Zawodowego Czesława nie martw. On jest niezatapialny w przeciwieństwie do Ciebie.
Pseudonim : tryt tryt 15 listopada 2013 22:11
Nie mam zbyt wiele z CP wspólnego i nie wiem czy te pociotki rzeczywiście istnieją w takiej skali jak to opisujecie, ale tak sobie myślę, ażebyście z deszczu pod rynnę nie trafili... ciekawe co wtedy powiecie wy zwykli uczciwie pracujący w CP ludzie.
Z brawami jeszcze może z rok odczekajcie...
Pseudonim : .... 15 listopada 2013 22:42
do OKS a to dziwne bo ja dzisiaj od znajomego co pracuje w firmie w Krakowie słyszałem, że może nie doczekać św. mikołaja w tym roku
Pseudonim : karol 15 listopada 2013 23:00
jakiego zwiazku zawodowego? ha ha ha o czym ty piszesz. Chcecie to wam opowiem co pracownicy mysla o....
Pseudonim : haha 15 listopada 2013 23:30
haha brawo brawo i jeszcze raz brawo.Zakichani wielcy włodarze co zarabiali cholera wie ile a zwykli liniowi ledwo koniec z końcem wiązali.W biurach ich tylu jest że po trzech na jednym stołku siedzą i sztuczne stanowiska z d... wytrzaśnięte.W końcu " młody " zrobi z tym porządek.
Pseudonim : marek 15 listopada 2013 23:50
Burmistrz weźmie ich hurtem. Tylko gdzie ich wciśnie jak jego świta pęka w szwach.
Pseudonim : pracownik 16 listopada 2013 02:02
fajny zakład otwierany z wielką pompą, puszki szły na rozdzielnik, samochody w kolejce stały, zbyt był ogromny, a produkcja nie nadążała za zamówieniami, a potem wszystko się zmieniło, poczynając od technologi, wymiany maszyn, zakup nowych urządzeń, rozbudowa zakładu , wszystko to trwało od 1985 r , aż po 1990 , kiedy przybył do FOB F. Giorgio z 200 tyś. dolarów .No i skończył się FOB, powstał POL AM PACK były akcje, były premie na początku, ludzie kupili akcje , ale dywidendy nie widzieli, bo zbyt mało głosów mieli, by przegłosować wypłatę dywidendy, wszystko szło na inwestycje. Jednak Ci co kupili trochę na tym zarobili, choć nie tak jak w Browarze. Z jednej strony dobrze, bo chcąc mieć dobry produkt i go sprzedać , należało tak robić, rozwijać się. W tym zakresie zrobiono bardzo dużo. W sumie na tle tego wszystkiego i tak ten zakład dawał jakąś stabilizację i przestrzegał kodeksu pracy, urlopy, wakacje, wypłaty terminowe, premie. Jeśli ktoś tego nie widział, to nie doceni. Dużo by pisać. Prawda jest taka ,że ludziom zawsze mało, bo zaczęli więcej zarabiać to i więcej wydawać, a więc wciąż było mało. To fakt nie była to jakaś rewelacja płacowa, ale dało się żyć, bo oszczędzić już nie bardzo. Tylko ,że to wszystko też trwało do czasu. Ciągłe straszenie ludzi restrukturyzacją, zwolnieniami , a potem to już nie straszyli ,a wykonali. Natworzyło się spółek, podziałów , trudno się było w tym wszystkim połapać , no i najgorsze , zatrudnianie młodych ludzi poprzez agencje pracy za marne grosze. Pozbyli się starych pracowników, a młodym żadnych szans nie dali, co poza tym się jeszcze działo, to trudno mi powiedzieć. Pożegnałam zakład i odeszłam. Nikt po mnie nie płakał, z resztą jak po każdym. Browar, państwowe urzędy, szkoły pamiętają o swoich emerytach przynajmniej na święta, a o nas niestety nikt.
Wszystko wszystkim nieważne co było, tylko jak to się stało ,że firma zbudowana na Polskim zakładzie, za polskie pieniądze i naszymi rękami jest teraz w 100 procentach zakładem P.Giorgio. Przecież te 200 tysięcy dolarów to było zaledwie 20 procent udziałów, przy czym leżały na koncie jako niby zabezpieczenie , a wszystko robiło się i kupowało przez Polaków. Rozumiem ,że wiele nowych zakładów na całym świecie uruchomionych przez CAN PACK nie może być Polskie , nasze, ale Brzesko powinno być w naszych rękach, bo to był zaczątek i podstawa tego co powstało potem. Boli brak szacunku do pracownika, lekceważenie i traktowanie ludzi jak potencjalnych nierobów i złodziei.

Pseudonim : Ole 16 listopada 2013 02:17
No to Kierownicy i Mistrzowie, biurokraci srają w gacie. Pracuję w tej firmie już parę lat i mogę powiedzieć że liczą się tylko układy. W Brzesku na puszce są 3 linie a tam jest 5 kierowników i prawie 15 mistrzów a wystarczyło by tylko 1 kierownik i 4 mistrzów.
Pseudonim : dno 16 listopada 2013 08:20
Prostactwo i nienawiść przemawia w tych anonimowych wpisach,jedni występują przeciwko drugim a właściciel jednym ruchem może was wszystkich pogodzić,przeniesie produkcję do kraju gdzie za ryż będą mu pracować. Ciekawy jestem czy wtedy będziecie tacy odważni i hardzi,czy podkulicie ogon i jak piesek uciekniecie do budy.
Pseudonim : Worker 16 listopada 2013 10:44
Zmiana scislego kierwonictwa w Brzesku nareszcie brawo !!!!!!
Ludzie na kierowniczych stanowiskach bez kierunkowego wyksztalcenia i jezyków to jest kpina.
Najwyzszy czas to zmienic.
Pseudonim : związkowiec 16 listopada 2013 10:53
opowiedz ;-)) tylko pamiętaj jeszcze sie taki nie narodził ....
Pseudonim : Kierownik 16 listopada 2013 14:03
Widzę, że macie za dużo wolnego czasu. Będzie WAS trzeba jeszcze trochę przycisnąć.
Pseudonim : ore.. 16 listopada 2013 14:35
modlcie sie zyby zaklad istnial a nie został spieniężony a reszta na bruk. Tak działa Ameryka.Im nie zależy na polsce i ludziach... pomyślcie chwilę
Pseudonim : kibic 16 listopada 2013 15:21
Twierdzisz że grabarzem Okocimskiego będzie Can-Pack a czy ta firma jest głównym sponsorem, wiesz dobrze że nie ,tylko Urząd Miasta i browar Okocim jak sama nazwa wskazuje. Zakład na który psioczysz tylko z dobrej woli dawał pieniądze i to z tego co wiem największe. Podpowiem Prezesowi Romanowi Pawełkowi żeby wynegocjował podpisanie na wyższe kwoty umowy sponsorskiej z Burmistrzem i Browarem i OKS wtedy będzie grał dalej w 1 lidze . Do roboty Prezesie!!!!!!!!
Pseudonim : PAWEL 16 listopada 2013 17:22
Tak, Polska nie ma nic :( wiec tyle ma go gadania. To co jest jest na jej terenie należy do obcych rąk, wiec nie mamy narodowego przemysłu jak np. Niemcy. Przykre to!
Pseudonim : jan 16 listopada 2013 17:44
Naprawdę czy zdajecie sobie sprawę z tego o czym piszecie:jedni szczęśliwi z zaistniałej sytuacji nie zdają sobie sprawy kto tą firmę stworzył innym tylko OKS w głowie a jeszcze inni pozwalniali by niektórych chociaż ich nie przyjmowali.Tak naprawdę nikt nie zna przyczyn zaistniałego faktu a spodziewacie się rewolucji ale tylko na forum bo jak przyjdzie dziób otworzyć w odpowiednim momencie to nagle wszyscy spieszą się do domu, chyba coś znów na forum nabazgrolić. Może nowy zarząd zrobi spotkanie wigilijne to się przygotujcie i przyjdźcie to podyskutujecie tylko nie zawsze to bywało-pełna cisza.
Pseudonim : mistrz 16 listopada 2013 20:08
Racja Panie Janie.
Zobaczymy jakie tematy poruszy Rada Pracownicza na spotkaniu z Dyrekcją (i dlaczego znowu WYCIECZKA :)).
A kolejną rzeczą są wpisy na różnych forach dotyczące niezadowolenia pracowników produkcji w/w firmy. Zarząd nie przemyślał decyzji z logowaniem się nazwiskiem na wewnętrznym forum zakładowym i niezadowolenie zamiast zostać w firmie - wyszło na zewnętrzne fora internetowe. Teraz z sytuacji w zakładzie śmieją się wszyscy mieszkańcy. Pozdrawiam wspaniałomyślnych.
Pseudonim : biurowa 16 listopada 2013 21:03
Absolutnie żenująca jest większość wpisów na tej stronie pod informacją, która de facto zawiera pewne nieścisłości (nie będę wskazywać jakie). Ogrom negatywnych emocji w tych komentarzach jest porażający. Tylko zawiść i bezesensowne klepanie dziobem aby tylko bić piane. Po co to wszystko? Większość "liniowców" chyba nie zdaje sobie sprawy jak działa firma - bez "biurowych" taka firma nie miałaby racji bytu - tak samo odwrotnie. Ale oczywiście najłatwiej zazdrościć innym stanowisk i nadawać na nich zamiast po prostu zająć sie jakimś dokształtem i aplikować na stanowiska biurowe skoro tak na wątrobie wszystkim te"biura" leżą. Przykre to jest bardzo przykre. Pracuje w tej firmie od kilku lat w jednym z biur, mimo dobrego wykształcenia i znajomości języków, wcale nie zajmuje kierowniczego stanowiska ani nie zarabiam kokosów, ale jestem dumna, gdzie i z kim pracuje. Mam szczera nadzieje, ze zaistniałe zmiany nie pogrąża firmy. Mniej zawiści i nienawiści zycze nam wszystkim.
Pseudonim : liniowiec - wykształcony 17 listopada 2013 00:45
Kobieta i mężczyzna rymują się w KAŻDYM języku, za pomocą narządów płciowych, reszta jest prozą niekompatybilnych kaprysów i niekoniecznych urojeń.
( W.Łysiak ).

Żal... szkoda ludzi którzy robią swoją robotę i firmy którą stworzyli. Mam nadzieję że może ... Prezes Waśko.
Pozdrawiam.
Pseudonim : lol 17 listopada 2013 02:14
no i fajnie, mniej biurokracji, mniej papierków, heh, jankes wie co dobre dla firmy, więc idzie w końcu ku lepszemu!
Pseudonim : Mares 17 listopada 2013 13:33
"Ole" człowieku, co Ty za głupoty wypisujesz!!! Dam Ci 20 tyś na miesiąc i spróbuj pokierować sam liniami...Gwarantuje Ci że miesiąca nie wytrzymasz ;-)Nawet nie zdajecie sobie sprawy ile kierownik ma na głowie tematów, o których nie macie zielonego pojęcia. A tak poza tym, skoro Wam było/jest tak źle to otwórzcie własne biznesy, pokarzcie klasę zarządzania...
“Weź życie we własne ręce. I co się wtedy stanie? Coś strasznego: nie będzie kogo obwiniać.”
Erica Jong
Pseudonim : Stach 17 listopada 2013 17:30
Co było powodem takiego potraktowania prezesów w CP napisz jak wiesz.
Pseudonim : tryt tryt 17 listopada 2013 20:17
wprowadzą wam Lean Management państwo amerykanie to ci co zostaną nie będą mieli czasu na pisanie głupot na forach. Pozdro...
Pseudonim : gość 17 listopada 2013 23:37
zapomnieliście chyba wszyscy zapytać jaki był powód takiego potraktowania dotychczasowego Zarządu ? dlaczego wszyscy zostali pozbawieni swoich posad z dnia na dzień ? czy to nikogo nie zastanawia ??????
Pseudonim : ScM 18 listopada 2013 12:50
Szkoda wielka szkoda i już. Układy były, ale ludziom się krzywda nie działa, był socjał, były nieruchomości i ubezpieczenia, była trampolina do świata dla okolicznych chamków, co się podszywali pod brzesko a byli z wiochy totalnej. Ludzie z produkcji i biurwy jeździli na kontrakty. Tak kasa szła na inwestycję, ale tylko dla tego aby nie płacić zysków do usa. Ale teraz młode wilki rozgrabią i dopiero poczujecie jak to jest robić na nowych międzynarodowych wskaźnikach... Ha ha haa do tego firma ma już polski pierwiastek własnościowy, zapytajcie basiora o waderę ;)
Pseudonim : ScM 18 listopada 2013 13:29
nie płacz że amerykanie dali 200 tys usd na start, a teraz zgarniają kilkadziesiąt bandziorków, takie było prawo w spadku po prl...
Pseudonim : poinformowany 19 listopada 2013 10:37
Pomimo zapewnień nowego prezesa Can-Pack przygotowywany jest do sprzedaży !!!
Pseudonim : były pracownik 20 listopada 2013 01:42
Szkoda Prezesa Smulskiego. To,że ten zakład, wygląda tak jak wygląda, to Jego zasługa. Podejrzewam ,że gdyby został, to by na sprzedanie tego zakładu się nie zgodził. W końcu zostawił w nim jakieś 28 lat swojego życia. Poza tym kto sprzedaje zakład, który przynosi zysk. No ale z tego co wiem, to syn Giorgia nie bardzo się tym interesował. Po co mu kłopot na całym świecie .Kilka krajów , a w nich kilka zakładów, by tego dopilnować , bo inaczej może wszystko popaść w ruinę, a w biznesie o to nie jest trudno. Sprzeda , zabierze kasę , w końcu ma 100 % udziałów i może spokojnie żyć.
Pseudonim : ZZ 20 listopada 2013 10:51
Ciekawe kiedy to się stanie?
Pseudonim : Jerzy 20 listopada 2013 13:49
Taka prawda. Robole ujadaja na tym forum bo tylko do tego sie nadają, ja sie tylko pytam robolu co ty zrobiłeś dla cp ? Nic ! To nie ujadaj na tych co poświęcili wiele z siebie. Can pack jedna noga jest już w Indiach zaraz będziecie szkolić młodych Hindusów na wasze miejsca.
Pseudonim : Optymista 20 listopada 2013 18:57
Mam nadzieję że nowy "skład" pokaże co to szacunek do zwykłego pracownika .Ameryka bardziej ceni zwykłego robola niż garniturowców w biurach.Może wrócą lata kiedy pracownik na lini zarabiał więcej od biurowego..Lata czerwonych podkoszulków .Swoją drogą wystarczyłby krótki list do odpowiedniej osoby o realiach tego zakładu,traktowaniu ludzi,zarobkach,rodzinnym przyjmowaniu do pracy,popieraniu .A może taki list już powstał, został wysłany ,kto to wie.....
Pseudonim : Kazek 21 listopada 2013 11:31
Szkoda że w ostatni dzień urzędowania Waśko nie przelał na konto Okocimskiego miliona dolarów.
Pseudonim : Bill 21 listopada 2013 19:03
Robol to cie zrobił
Pseudonim : kki 21 listopada 2013 20:45
a gdzie są Hiny??:-/
Pseudonim : Czesław K. 21 listopada 2013 21:05
Trochę historii
http://orka2.sejm.gov.pl/Debata1.nsf/main/3999F518
Pseudonim : lol 22 listopada 2013 11:36
no faktycznie, historia ciekawa, a jak się skończyła? o teraz to chyba nie ma przeszkód żeby obywatel amerykański sprzedał całość?.
Pseudonim : aaa 22 listopada 2013 12:39
- opcja dla wybranych. thank you and goodbeye.
Pseudonim : Widz 22 listopada 2013 12:54
Abstrahując od samego artykułu o "rewolucji kadrowej" w CP, a nawiązując do 2 powyższych postów:

Sama jednoznacznie nie potrafię ocenić, czy wszystko, co w latach '90 stało się z przedsiębiorstwami państwowymi - jest dobre czy złe.

Dlaczego? Dlatego, że dzisiaj większość publicystów twierdzi, że należało wtedy zostawić przedsiębiorstwa (np. banki) w polskich rękach, aby zyski zostawały w Polsce, a nie szły za granicę. Niewątpliwie coś w tym jest.

Jednakże z drugiej strony - czy my mamy pewność, że zostawione w polskich rękach nie popadłyby w ruinę? (Przykładem niech będą stocznie i PKP. Czy przez te 20-kilka lat widzieliśmy w nich postęp? Czy dawały zyski? Oczywiście jestem świadoma, że PKP Inter City, to był pewien postęp. Pendolino - zobaczymy jak ruszy. Jednak co do zasady nasza kolej nie jest w dobrej kondycji - ani finansowej, ani technologicznej).

Dlatego nie wiem, co by się stało, gdyby wszystko zostało w polskich rękach. Może byłoby super, a może - moi drodzy - nie mielibyście pracy już od lat, bo np brzeska fabryka byłaby ruiną już w latach '90.
Pseudonim : obserwator 23 listopada 2013 12:19
A co tam po piątkowym spotkaniu z nowym zarządem?
Pseudonim : Edek 24 listopada 2013 18:51
Wielkie brawa dla osób które się odważyły wystąpić przed nowym prezesem i zabrały głos w sprawie warunków pracy i płacy!!!
Pseudonim : lol 25 listopada 2013 08:28
Edek a o co pytali?i jakie były odpowiedzi? To nie tajne chyba
Pseudonim : solidarność 25 listopada 2013 21:53
Czesiek niestety słowem się nie odezwał. Drugi związek już się umówił z nowym Prezesem na spotkanie face to face. Kwaśniak spękał hahaha
Pseudonim : Romek 26 listopada 2013 16:58
Żadnej konkretnej odpowiedzi nie usłyszeliśmy, spotkanie było żeby się odbyło, dla myślących to było do przewidzenia.
Pseudonim : lol 26 listopada 2013 22:39
Uff czyli po staremu zostaje narazie...
Pseudonim : bp Dziwisz 28 listopada 2013 11:52
No to jeszcze grzeje swoje spoko stanowisko he
Pseudonim : tolo 21 grudnia 2013 02:40
Jeżeli szefem firmy zostaje dyr. finansowy do spółki z prawnikiem, to dlatego, że taka firmę szykuje się na sprzedaż. tutaj nie ma złudzeń. Rozsprzedane zostaną do konkurencji poszczególne spółki - to nie jest kwestia "czy" ale "kiedy". Bez wymiany Zarządu takie ruchy byłyby przez stary Zarząd sabotowane, a właściciel ma prawo zrobić ze swoim biznesem co chce. Zresztą, stary Zarząd zarabiał taką kasę, że do końca życia nie muszą już nic robić. Smulski rządził jak król na włościach, nie licząc się z nikim, ludzi traktował jak rzeczy - no i sam został tak potraktowany-nie ma co go żałować. Podsumowując, pozostaną tylko zakłady i funkcje czysto produkcyjne, pozostałe spółki pomocnicze i struktury zależne znikną. Czas pakować toboły.
Pseudonim : oj tam 02 stycznia 2014 14:25
tolo siejesz defetyzm. Jeśli uważasz, że czas pakować toboły, to widocznie nastał na Ciebie czas. Powodzenia na rynku pracy!
Pseudonim : Roman 12 stycznia 2014 15:15
Rewolucja i .... po rewolucji.
Powrót starego zarządu.
I wszystko po staremu?
Pseudonim : Starodaj 28 lutego 2020 09:49
Rewolucja jednak nastąpiła
Pseudonim : Piotr 29 marca 2020 10:31
Jaka rewolucja?
gdzie sa te pyskate wszystko wiedzace co twierdzily, ze firma bedzie sprzedana? buahahaha
Pseudonim : Tomasz 06 maja 2020 23:08
Wszystko się zmieniło - nowy prezes, dyrektor sprzedaży, firma wchodzi na zachodnie rynki, wypłaty idą w górę, ludzie nawet bardziej się szanują, przynajmniej u nas w Krakowie.
Pseudonim : Gregory 13 maja 2020 16:39
Firma od dawna była na zachodnich rynkach.
Pseudonim : Marcin 05 października 2020 21:35
Trzeba przyznać ze rewolucja nastąpiła a nowy prezes to strzał w dziesiątkę - gościu wie co robi i przy nim żaden kierownik nie może czuć się bezpieczny, oj nie. Ze starej gwardii co trzęsła biurami w Krakowie prawie nikt nie został i od razu wyniki lepsze !
Pseudonim : Wojtek 03 lutego 2021 22:10
Panie i Panowie, CANPACK podbija swiat, inwestycja w Stanach, coraz lepsze wyniki - czapki z głów!
Pseudonim : Darek 28 września 2021 12:36
Kolejne rewolucje w Brzesku i kolejna dobra decyzja. Petr wyprowadzi sprawy na właściwy bieg i premie w końcu będą wyższe. Brawo za odwagę!
Pseudonim : Peter 14 października 2021 17:08
Kto wyżej te bzdury wypisuje? Ktoś, kto zabrał premię nie jest dobrym szczodrym wujem. Kto zabiera nigdy nie daje. Ostatnie wpisy są ewidentnie sponsorowane przez CP.
Pseudonim : brazowyNOSEK 20 października 2021 22:09
Czy wszyscy pseudo-specjalisci(kierownicy, mistrzowie, ustawiacze ,nastawiacze, koordynatorzy itd) istniejecie dzieki CP !!! nie ma canpacku = nie ma was! Budowa, ewentualnie kier.tira !!! Na miejscu nowego prezesa obcial bym CALEJ GORZE co najmniej o 50% pensje i tak by nadal pracowali bo tacy specjalisci ,, miernoty, dno buehehehe

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .