Tobiasz z Przyborowa był pierwszy
WYDARZENIA - Borzęcin
czwartek, 02 stycznia 2014 20:30

pierwszyobywatel2014Tym razem pierwszy był chłopiec. Oczywiście mowa o pierwszym narodzonym w powiecie brzeskim dziecku. Noworodek przyszedł na świat już 20 minut po tym, jak zegary w Polsce pokazały Nowy, 2014 Rok. Szczęśliwi rodzice pochodzą z Przyborowa w gminie Borzęcin. Tobiasz, bo tak będzie miał na imię malec, miał w momencie narodzin 3.4 kilograma i 52 centymetry długości. To drugie dziecko Anity i Romana Uznańskich. Na narodzenie chłopca czekała również jego siedmioletnia siostrzyczka.

 

Chłopiec urodził się naturalnie. Jest zdrowy. Matka doskonale zniosła poród. Dzisiaj szczęśliwą mamę oraz maluszka odwiedził starosta brzeski Andrzej Potępa. W asyście zastępcy dyrektora szpitala powiatowego w Brzesku, doktora Adama Smołuchy, ordynatora oddziału ginekologiczno – położniczego SP ZOZ w Brzesku doktora nauk medycznych Krzysztofa Mawlichanawowa, sióstr i położnych, przekazał upominki i list gratulacyjny. – Gratuluję rodzicom, w imieniu rady, zarządu i własnym, To pierwszy obywatel powiatu urodzony w 2014 roku. Jestem przekonany, że noworodek będzie zdrowy, a przyszłości wyrośnie na prawego obywatela gminy Borzecin i powiatu brzeskiego – mówił starosta brzeski. Mama chłopca czuje się bardzo dobrze. Jest szczęśliwa, uśmiechnięta, radosna. – Cieszę się, że Tobiasz jest zdrowy, a ja czuje się dobrze. Zresztą obsługa w szpitalu jest na najwyższym poziomie – mówiła Anita Uznańska.

[mir]


Komentarze (2)

Pseudonim : rekia 04 styczeń 2014 01:17
Gratulacje dla mamy i taty
Pseudonim : Benia 04 styczeń 2014 17:15
Aż dziwi bierze, że rodzice nie nadali mu imion: Janusz, Adam Czesław...

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .