O Parlamencie wiedzą prawie wszystko
WYDARZENIA - Relacje TV
wtorek, 14 stycznia 2014 22:05

konkursparlamentuszewPatryk Bober wygrał I Powiatowy Konkurs Wiedzy o Parlamencie RP, który odbył się dzisiaj w Uszwi, w gminie Gnojnik. Na drugim miejscu sklasyfikowano Darię Wąs i Katarzynę Tobołę (dwa równorzędne II miejsca) natomiast na trzecim, Konrada Czchowskiego. Wszyscy są uczniami Gimnazjum w Uszwi. Patronat honorowy nad tym przedsięwzięciem sprawował poseł na Sejm RP, Edward Czesak. Pomysłodawcą konkursu była Dorota Mucha, nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie w Gimnazjum w Uszwi. Poseł Edward Czesak był zaskoczony poziomem wiedzy gimnazjalistów. – Przyznam, że niektóre pytania były naprawdę bardzo trudne. Oczywiście cieszą mnie tego typu konkursy. Gratuluję pomysłodawcom, władzom gminy. Uszew to doskonały przykład miejscowości, w której oświata jest na wysokim poziomie – mówił poseł Edward Czesak. Dodajmy, że parlamentarzysta ufundował nagrodę dla laureatów. Za kilka dni, 13 uczniów wraz z opiekunami odwiedzi Sejm i Senat. Wycieczkę do Warszawy zaplanowano na 22 stycznia.

 

Jak już wspomnieliśmy ostatecznie konkursowe zmagania wygrał piętnastoletni uczeń Gimnazjum w Uszwi Patryk Bober. Gimnazjalista tłumaczył, że przygotowanie do konkursu zajęło mu kilka tygodni. – Raczej politykiem nie będą, nie wybrałem jeszcze swojej drogi życiowej. Sam parlamentaryzm jest tematem trudnym, ale ciekawym - mówił naszej redakcji.

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

Wójt Gnojnika Sławomir Paterek nie ukrywa, że tego typu inicjatywy cieszą go: doskonale bowiem wpisują się w edukację obywatelską, są również elementem kształcenia postaw propaństwowych. – Mama nadzieję, że ten konkurs na stałe wpisze się w kalendarz wydarzeń oświatowych w naszej gminie. Tego typu inicjatywy to doskonała forma promocji państwa i kształtowania postaw patriotycznych – tłumaczy wójt Paterek. A pytania, jak wcześniej wspomnieliśmy, do łatwych nie należały. Dowody? Oto kilka przykładów: kiedy nastąpiło uformowanie się Sejmu RP; kto był marszałkiem Senatu w latach 1989 – 1991; co to jest dekret, preambuła; ilu członków liczy Straż Marszałkowska.

[mir]


Komentarze (1)

Pseudonim : Anonim :) 16 styczeń 2014 00:44
Jak ma na imię i nazwisko dziewczyna z tego zdjecia ? http://brzesko.com.pl/images/s...R_1280.jpg . Proszę od odpowiedz

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .