Reklama
Powiat wypowiedział wojnę domowej przemocy
WYDARZENIA - Relacje TV
środa, 15 stycznia 2014 23:41

PTR_1449Wojnę przemocy domowej wypowiedział właśnie powiat brzeski. Dzisiaj na temat rozmawiali przedstawiciele władz samorządowych powiatu, dyrekcja i pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, policji oraz pracownicy Miejskich i Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej. – Sytuacja w naszym regionie jest dobra, takich zdarzeń jest znacznie mniej niż w innych powiatach Małopolski. Ale nie znaczy to, że zjawisko jest nam nieznane. Nie zasypiamy gruszek w popiele, chcemy przyjrzeć się mu bliżej - mówił naszej redakcji wicestarosta brzeski Ryszard Ożóg. Z ramienia powiatu brzeskiego, koordynatorem projektu zostało Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, które w Schronisku Młodzieżowym w Brzesku zorganizowało spotkanie informacyjne dotyczące Programu Wdrożenia Algorytmów i Kwestionariuszy Szacowania Ryzyka Zagrożenia Życia i Zdrowia w Związku z Przemocą w Rodzinie.

 

PTR_1450Jakkolwiek nazwa nieco „trudna”, problematyka szalenie ważna. Jak mówi nam Magdalena Twaróg Spotkanie miało na celu określenie ram współpracy, której celem jest usprawnienie i poprawa procedur związanych z postępowaniem wobec ofiar przemocy w rodzinie. Ważnym elementem programu jest udział służb pomocy społecznej na poziomie gmin i powiatu, który miałby polegać na zapewnieniu przez PCPR całodobowego dostępu do informacji o potencjalnym miejscu umieszczenia dziecka odebranego w trakcie interwencji oraz możliwości skorzystania z porady specjalisty, zapewnienia przez OPS całodobowej gotowości przystąpienia przez dyżurnych pracowników socjalnych do czynności interwencyjnych na telefoniczne wezwanie policjanta. Dodajmy, że w spotkaniu uczestniczyli przedstawiciel Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, Jerzy Szczepaniec, starosta brzeski Andrzej Potępa, wicestarosta Ryszard Ożóg, przewodnicząca komisji zdrowia i radna powiatowa Ewa Cierniak – Lambert, komendant powiatowy policji Roman Gurgul, dyrektor PCPR Stanisław Lambert, dyrektorzy oraz kierownicy MOPS i GOPS w terenu powiatu brzeskiego, policjanci z zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii, przedstawiciele zespołów interdyscyplinarnych, gminnych komisji rozwiązywania problemów alkoholowych z terenu powiatu, kuratorzy sądowi.

PTR_1453– Podczas spotkania został powołany 5-cio osobowy zespół złożony z przedstawicieli pomocy społecznej z terenu powiatu, którego zadaniem będzie wstępne opracowanie zasad współpracy pomiędzy ośrodkami pomocy społecznej, a PCPR – mówi Stanisław Lambert. Szef Komendy Powiatowej Policji w Brzesku, Roman Gurgul jest przekonany, że taka koordynacja działań, na pewno poprawi poziom pomocy poszkodowanym. – Zjawisko przemocy domowej nie jest na szczęście u nas powszechne, ale nie oznacza to, ze problemu nie ma. Rośnie świadomość poszkodowanych. Jestem przekonany, że tego typu spotkania spowodują wzrost tej świadomości, musimy docierać do ewentualnych poszkodowanych. Mowa nie tylko o znęcaniu fizycznym, ale także psychicznym – mówi komendant Gurgul.

[mir]

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

rozog2a

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Mieszkańcy Zasługują na Więcej

kojczyk2018bcd

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

dwrona2018

pr102018

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .