Czchów: Kolejny etap rewitalizacji Rynku
WYDARZENIA - Relacje TV
piątek, 17 stycznia 2014 12:43

czchowrynek2014aW sumie ponad 2.3 miliona złotych kosztować będzie kompleksowa rewitalizacja czchowskiego Rynku. – To stosunkowo niewielka kwota, jeśli zestawimy ją z pracami prowadzonymi w innych tego typu miasteczkach Małopolski – mówi burmistrz Czchowa, Marek Chudoba. W tym roku gmina przystąpi do trzeciego etapu prac. Zaplanowano uporządkowanie północnej i południowej pierzei Rynku. Wschodnia i zachodnia została wyremontowana wcześniej, odnowiono wówczas także budynek miejscowego magistratu i uporządkowano zieleń.

Jak mówi burmistrz Chudoba jeszcze w tym roku zakończą się prace związane z rewitalizacją czchowskiego Rynku. - Niebawem gmina rozpisze przetarg na wykonanie inwestycji. Zakres prac obejmuje między innymi wyremontowanie dwóch pierzei Rynku, dokończenie prac związanych z uporządkowaniem zieleni na centralnym placu miasta. Jest to kolejny, trzeci już etap prac. Podobnie jak w latach poprzednich, tak i teraz samorząd posiłkuje się środkami unijnymi. Prace na czchowskim Rynku doskonale wpisują się w strategię rozwoju gminy i uczynienia z Czchowa jednej z największych atrakcji turystycznych powiatu brzeskiego i województwa małopolskiego. W sumie odnowienie czchowskiej Starówki nie jest kosztowne. W ostatnich latach wydano na ten cel niewiele ponad 2.3 miliona złotych – wylicza burmistrz Chudoba.

[mak]

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr122018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .