Polska Biega - Brzesko Biega
ROZRYWKA - Aktualności
czwartek, 20 września 2007 17:31
shoesPod koniec września (29-30.09) odbędzie się kolejna edycja akcji "Polska biega". To akcja, organizowana przez "Gazetę Wyborczą", Telewizję Polską i Radio Zet, której celem jest zachęcanie Polaków do aktywnego spędzania wolnego czasu i zdrowego stylu życia.  Bieg Jesieni - to już kolejna, 3 odsłona tej akcji. Brzesko wzięło dotychczas udział w pierwszej edycji akcji. Cieszyła się ona bardzo dużym zainteresowaniem miłośników joggingu i wszystkich tych, którzy postanowili się ruszać dla zdrowia. Gmina Brzesko jako jedna z niewielu w regionie tarnowskim aktywnie włączyła się w przygotowania do imprezy. Organizatorzy uważają, że jest to doskonała forma promocji zarówno zdrowego trybu życia wśród mieszkańców, jak również pozytywnego wizerunku gminy w naszym regionie.


Nowym organizatorem brzeskiej edycji akcji "Polska Biega" jest Brzeski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Bieg został zaplanowany na 30 września na godzinę 13.00. Dyrektor BOSiR-u Jan Waresiak liczy, że do jesiennej imprezy biegowej dołączy wielu amatorów biegania, ponieważ zaproszenia zostały skierowane do firm, szkół, klubów sportowych i instytucji publicznych funkcjonujących na terenie Gminy Brzesko. Szacuje, że w biegu weźmie około 200 osób, a kibicować im będzie kilkuset widzów - członków ich rodzin oraz przyjaciele i znajomi.

Program imprezy przewiduje oprócz organizacji biegu szereg dodatkowych atrakcji, które wpłyną na podniesienie atrakcyjności biegu i zmotywują mieszkańców do liczniejszego udziału. Zaplanowano m.in. pokazy walki wręcz oraz Iaido - czyli sztukę dobywania samurajskiego miecza.

Trasa o długości 4 200 metrów ma charakter pętli - rozpoczęcie i zakończanie biegu zaplanowane jest na Placu Kazimierza Wielkiego. Podobnie jak w roku ubiegłym trasa będzie przebiegała: ul. Ogrodową, Królowej Jadwigi, Os. Władysława Jagiełły, Kossaka, Konstytucji 3 Maja, Chmielną, Czarnowiejską. Trasa została wybrana tak, by
jej przebieg nie utrudniał ruchu kołowego na terenie miasta, niemniej jednak w kilku miejscach konieczne będzie zamknięcie ruchu na czas organizacji biegu. Dotyczy to szczególnie takich miejsc jak Plac Kazimierza Wielkiego, skrzyżowanie ulic Ogrodowa i Królowej Jadwigi, Kossaka i Wiejska, Czarnowiejska i Królowej Jadwigi. Nad zabezpieczeniem trasy będą czuwać policjanci z Komendy Powiatowej, oraz członkowie OSP.

Rozpoczęcie imprezy zaplanowane jest na godzinę 12.00 (zapisy, sprawy organizacyjne i techniczne). O godzinie 13.00 planowane jest rozpoczęcie biegu. Pokonanie całej trasy nie powinno zająć uczestnikom więcej jak 20 minut. Na godzinę 14.00 planowane jest zakończenie i rozejście się uczestników. Na zwycięzców czekają medale, puchary i dyplomy które wręczał będzie Burmistrz Brzeska Jan Musiał, który objął honorowy patronat nad imprezą. Dodatkowo wśród wszystkich uczestników zostaną rozlosowane atrakcyjne nagrody.

Dodatkowe informacje można uzyskać w sekretariacie Brzeskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (ul. Wiejska 12), na stronie internetowej www.sport-brzesko.pl oraz pod nr tel. 14 686 50 02.

 

[BOSiR] 


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .