Reklama
Gmina Dębno: Atak zimy odparty
WYDARZENIA - Relacje TV
poniedziałek, 27 stycznia 2014 22:21

Czy 120 tysięcy złotych zapisanych w budżecie gminy Dębno na zimowe utrzymanie dróg gminnych wystarczy? Wiele wskazuje, że tak, ale wszystko tak na dobrą sprawę będzie zależało od tego jaka będzie dalej aura. W tym roku, przynajmniej na razie, zima jest łaskawa dla samorządów. - W ubiegłym sezonie drogi trzeba było odśnieżać już od listopada do połowy kwietnia, w tym dopiero od kilku dni. Prognozy napawają optymizmem. Synoptycy zapowiadają odwilż. Ostatnie, intensywne opady śniegu, nie zaskoczyły ani drogowców, ani samorządu – mówi Grzegorz Brach, wójt gminy Dębno.

Zimowe koszty utrzymania dróg są spore. Tym bardziej, że standardy przyjęte przez gminę Dębno, są wysokie. Co prawda na czarna nawierzchnię liczyć nie można, ale gmina postanowiła, że firmy, które odśnieżają drogi, muszą posypywać piaskiem jezdnie na łukach dróg, na zakrętach, mostach i w terenie górzystym. W sumie gmina ma na utrzymaniu ponad 180 kilometrów dróg.

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

Od wielu lat obowiązuje zasada, że każde sołectwo obsługuje jedna firma. O tym kiedy drogowcy pojawiają się na jezdni, by ja odśnieżyć, decydują władze gminy, pracownicy Zakładu Usług Komunalnych w konsultacji z sołtysami - mówi wójt Brach. Jakkolwiek do astronomicznej wiosny pozostało jeszcze prawie dwa miesiące, ale w ostatnich latach śnieg dawał się tutaj we znaki jeszcze w kwietniu. Ile ostatecznie gmina wyda na odśnieżanie, będzie wiadomo pod koniec kwietnia. Zasada jest prosta: im kosztowniejsze jest utrzymanie dróg w zimie, tym mniej pieniędzy samorząd ma na wiosenne remonty.

[pr]


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

pr082018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .