Reklama
Lewniowa: Dwudniowa peregrynacja figury Michała Archanioła
WYDARZENIA - Relacje TV
czwartek, 30 stycznia 2014 00:00

Przez dwa dni mieszkańcy Lewniowej, w gminie Gnojnik będą mogli modlić się przed figurą Świętego Michała Archanioła z Gargano. Kościół uważa go za rzeczywistego opiekuna i obrońcę we wszystkich zmaganiach w obronie i szerzeniu Królestwa Bożego na ziemi.

W niezwykłą podróż po Polsce wyruszyła figura św. Michała z Groty Objawień na Gargano. W trakcie trwającej peregrynacji odwiedzi ponad 50 parafii i kaplic. Do Lewniowej przybędzie 5 lutego. Uroczystości potrwają przez dwa dni (5 i 6 luty). W ramach perygrynacji w parafii Lewniowa, wierni uczestniczyć będą mogli w nabożeństwach z modlitwami o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów oraz błogosławieństwie osób chorych, starszych i dzieci. Będzie również możliwość przyjęcia Szkaplerza św. Michała Archanioła oraz zawierzenia siebie i swojej rodziny opiece Wodza Niebieskiego. Uroczystej „anielskiej” liturgii towarzyszyć będą homilie. Figura św. Michała Archanioła z Sanktuarium na Gargano wykonana została w roku 1507 przez rzeźbiarza Andreo Contucciego zwanego Sansovino. Przedstawia ona Księcia wojsk niebieskich w stroju legionisty rzymskiego, pod którego stopami leży pokonany Szatan. Pomysłodawcą stworzenia figury był kard. Antonio z Monte San Savino. Sanktuarium św. Michała Archanioła powstało na Górze Gargano na pamiątkę objawień archanielskich, jakie miały tam miejsce w końcu V wieku. Jest to jedyna świątynia na świecie nie poświęcona ludzką ręką. Do dziś przybywają tam rokrocznie miliony pielgrzymów, wśród których miejsce zasłynęło niezwykłymi łaskami, które można tam wyprosić.

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

Wspólnota parafialna w Lewniowej jest jedną z najmłodszych w diecezji tarnowskiej. Budowa kościoła stała się możliwa w czasach odwilży, w okresie pierwszej Solidarności. Parafia został oficjalnie erygowany w 1982 roku. – W naszej parafii mieszka ponad dziewięciuset wiernych, oddzieliliśmy się przed ponad trzydziestoma laty od parafii w Biesiadkach – mówi ksiądz Józef Bąk, proboszcz parafii w Lewniowej. – Zapraszam na peregrynację figury: nie tylko mieszkańców naszej parafii i gminy, ale wszystkich wiernych z okolicy.

[pr]


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

rozog2a

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Mieszkańcy Zasługują na Więcej

kojczyk2018bcd

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

dwrona2018

pr102018

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .