Ferie w gmnie Brzesko
WYDARZENIA - Relacje TV
niedziela, 02 lutego 2014 22:02

Na nudę na pewno nie będą narzekały dzieci i młodzież, rozpoczynające jutro, 3 lutego, ferie zimowe. Warunek jest tylko jeden: zechcą skorzystać z bogatej oferty przygotowanej przez placówki kultury, Brzeski Ośrodek Sportu i Rekreacji, świetlice wiejskie, a także placówki oświaty. – Warto prześledzić tę ofertę, bo jest w czym wybrać. To zajęcia zarówno w formie mniej, jak i bardziej aktywnej. Zapraszam do udziału w tych wydarzeniach nie tylko dzieci i młodzież z naszej gminy, ale także z gmin sąsiednich. Ot chociażby można skorzystać z propozycji Brzeskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – zachwala burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka.

Specjalną ofertę przygotowała Kręgielnia w Brzesku, którą w imieniu władz miasta, administruje obecnie Brzeski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Za jedyne pięć złotych, na kręgielni można przebywać przez cały dzień. Opłata obejmuje nie tylko rozgrywki, ale także bezpłatny instruktaż dotyczący techniki rzutów, formy rozbiegu, historii tej dyscypliny sportu – lub jak kto woli rekreacji – w Polsce i na świecie. Warto pamiętać, że obowiązuje tutaj obuwie zastępcze. – Przygotowaliśmy także specjalną ofertę dla dzieci i młodzieży, która chce skorzystać z naszej krytej pływalni. Całodzienny dostęp do obiektu jest w cenie jednej godziny. Mam nadzieję, że zachęci ta cena wielu młodych ludzi do spędzenia ferii na krytej pływalni w Brzesku – mówi naszej redakcji dyrektor Brzeskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Marek Dadej.

Oj sporo się będzie także działo w Miejskim Ośrodku Kultury. Tutaj zaplanowano bowiem zajęcia plastyczne; zabawy w teatr; gry i kalambury; naukę tańca nowoczesnego – dyskotekowego; filmy dla dzieci i młodzieży, zajęcia z rękodzieła artystycznego; zajęcia muzyczne na… komputerze; ale także tradycyjną formę zajęć muzycznych i rytmicznych; zajęcia graficzne; karaoke oraz zabawę taneczna. Będzie też spektakl baletowy, a w dniu Święta Zakochanych, w Walentynki 2014 roku (14 lutego) odbędzie się wielka Zabawa Walentynkowa. – Zapraszam na zajęcia do naszego obiektu, do Regionalnego Centrum Kulturalno – Bibliotecznego w Brzesku. Na pewno każdy młody człowiek znajdzie coś ciekawego dla siebie. Zajęcia są bezpłatne – informuje Małgorzata Cuber, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Brzesku.

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

Dzieci i młodzież mogą również skorzystać z oferty Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzesku. Zaplanowano tutaj Ferie na cztery łapy – są to zajęcia literacko – plastyczne, które prowadzone będą codziennie, o poniedziałku do piątku, w godzinach od 10 do 12. – Zapraszamy miłośników naszych domowych zwierząt, między innymi kotów i naszych milusińskich czworonogów – piesków. Będzie głośne czytanie książki, pogadanka z weterynarzem, wizyta w sklepie zoologicznym oraz niespodzianki – tłumaczy Maria Marek, dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej. Ale to nie wszystko: zaplanowano tutaj bowiem także bal przebierańców – na półmetku ferii (8 litego), będzie można skorzystać za darmo z Internetu, uczestniczyć w grach planszowych, korzystać z puzlii czy w końcu obejrzeć ciekawy film dla najmłodszych.

[mak]


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .