Reklama
Gmina Dębno: Komputery i Internet za darmo
WYDARZENIA - Relacje TV
środa, 05 lutego 2014 22:43

einclusiondebnoSto osób, mieszkańców gminy Dębno, otrzyma komputer i dostęp do Internetu za darmo. Z tej oferty mogą skorzystać osoby w wieku 50 plus oraz niepełnosprawni. Oczywiście pod warunkiem, że spełnią pozostałe kryteria. – Nabór wniosków trwa do końca lutego. Myślę, że najdalej w połowie marca wyłonimy tę grupę, która ostatecznie skorzysta z tego programu. Samorząd naszej gminy realizuje drugi już etap walki z wykluczeniem cyfrowym. Podobnie jak za pierwszym razem, tak i teraz udało się nam pozyskać sporą dotację na ten cel. Obydwa wnioski, przygotowane przez Urząd Gminy w Dębnie, zostały bardzo wysoko ocenione przez ekspertów, to otwarło nam drogę do podpisania umowy na wsparcie finansowe – mówi Grzegorz Brach, wójt gminy Dębno.

Przed blisko dwoma laty gmina Dębno wypowiedziała wojnę wykluczeniu cyfrowemu. W pierwszym etapie, na który samorząd pozyskał ponad 1.3 miliona złotych, zbudowano sieć radiolinii oraz zakupiono komputery do szkół i kilkudziesięciu rodzin. Od jakiegoś czasu Beneficjenci korzystają z bezpłatnego Internetu. Inwestycja w stu procentach została sfinansowana z dotacji Unii Europejskiej, w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko. Sam projekt „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu eInclusion w Gminie Dębno” ma na celu przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Gminie Dębno poprzez zapewnienie uczestnikom programu niezbędnego sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem, zapewnienie pomocy technicznej przy instalowaniu sprzętu w domu, serwisu w trakcie jego eksploatacji oraz zapewnienie bezpłatnego dostępu do Internetu. Uczestnicy projektu skorzystają także z cyklu szkoleń dotyczących korzystania z portali informacyjnych, zdalnych platform, eUsług itp.

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

– Na cały projekt pozyskaliśmy blisko milion złotych. Jestem przekonany, że całość zadania zostanie najdalej sfinalizowana w ciągu kilkunastu miesięcy. Dodamy tylko, że uczestnicy projektu poza sprzętem komputerowym, bezpłatnie uzyskają także dostęp do Internetu oraz usługi serwisowe przez okres siedmiu lat – mówi wójt, Grzegorz Brach.

[pr]


Komentarze (2)

Pseudonim : Adam 06 luty 2014 19:32
Ciekawy pomysł i potrzebny. Też się zapisałem
Pseudonim : Mela 03 marzec 2014 20:50
Bardzo fajny pomysł! Oby tak dalej!

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

pr082018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .