Reklama
Lewniowa: Kolejny plac w centrum wsi
WYDARZENIA - Relacje TV
piątek, 07 lutego 2014 13:57

Blisko 70 tysięcy złotych będzie kosztowała budowa placu wielofunkcyjnego w Lewniowej, w gminie Gnojnik, który zostanie urządzony w centrum miejscowości, nieopodal tutejszego kościoła parafialnego. – Część kosztów związanych z jego urządzeniem zostanie sfinansowanych w ramach unijnej dotacji, z programu Leader+. Nasz wniosek został pozytywnie oceniony i zaopiniowany przez Radę Decyzyjną i Zarząd Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Na Śliwkowym Szlaku” oraz zarząd województwa małopolskiego – cieszy się wójt Gnojnika, Sławomir Paterek.

Nie da się ukryć, że ta kadencja to kadencja Lewniowej. Samorząd gminy sporo tutaj zainwestował. Warto wspomnieć, że pod koniec ubiegłego roku do użytku oddano nową salę gimnastyczną, która mieści się w kompleksie miejscowej szkoły. Obiekt, o wymiarach płyty boiska 12 na 24 metry w pełni zabezpiecza potrzeby placówki oświaty i mieszkańców wsi. Przypomnijmy, że realizacja tej inwestycji była możliwa dzięki dotacji, jaką samorząd gminy pozyskał ze środków Wspólnoty Europejskiej z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Na tym inwestycji w tej wsi nie koniec. Jesienią do użytku oddano także plac wielofunkcyjny, który mieści się przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej. Spełnia on funkcję nie tylko parkingu, ale także placu musztrowego dla tutejszych strażaków – ochotników oraz miejsca, gdzie można organizować imprezy plenerowe.

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

– Natomiast na ten rok zaplanowano budowę kolejnego placu wielofunkcyjnego, tym razem w pobliżu miejscowego kościoła. Plac został wyrównany, poszerzony, pozwoli na urządzenie parkingu na jakieś 40 pojazdów, ale także będzie on spełnia inne funkcje – tłumaczy wójt Sławomir Paterek. Ksiądz proboszcz Józef Bąk nie ukrywa, że współpraca z samorządem gminy układa się wzorowo. Liczy, że w przyszłości plac wielofunkcyjny zostanie znacznie poszerzony. – Z jednej strony, w niedzielę plac będzie można wykorzystać jako parking, ale przecież swobodnie, z dala od szosy, w inne dni, mogą tutaj dzieci pojeździć rowerem, na deskorolkach czy na zorganizowanie jakiejś małej, parafialno – szkolnej imprezy. Budowa placu ma ogromne znacznie nie tylko dla parafii, ale także dla mieszkańców Lewniowej czy turystów – tłumaczy ksiądz Bąk.

[pr]


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

rozog2a

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Mieszkańcy Zasługują na Więcej

kojczyk2018bcd

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

dwrona2018

pr102018

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .