Będzie winda w starostwie
WYDARZENIA - Relacje TV
poniedziałek, 10 lutego 2014 22:13

ubrzeskoa11Wiele wskazuje na to, że budynek Starostwa Powiatowego w Brzesku „wzbogaci się” o windę dla osób niepełnosprawnych. Koszt inwestycji oszacowano na jakieś 300 – 400 tysięcy złotych. – Blisko połowę tej kwoty chcemy pozyskać z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Po kilku latach przerwy, jest szansa na dotację na tego typu zadania. O tyle jest to łatwiejsze, że mamy koncepcję wybudowania windy. Skorzystają na tym nie tylko petenci Starostwa Powiatowego w Brzesku, ale także Urzędu Miejskiego - mówił starosta Andrzej Potępa.

Winda zostanie zamontowana we wschodniej części budynku, od strony Gimnazjum. – Zostałaby zamontowana po środku, tak, aby drzwi z windy wychodziły na korytarz. Nie trzeba byłoby wielkich wydatków i przebudowy. W tym miejscu są bowiem okna. W najbliższym czasie będziemy prowadzili rozmowy na ten temat z władzami miasta. Jestem przekonany, że uda się zrealizować ten projekt jeszcze w tym roku, tym bardziej, że chodzi o dobro klientów starostwa i magistratu – dodaje starosta. Władze samorządowe powiatu są przekonane, że miasto włączy się w realizację tego zadania.

[mir]

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.


Komentarze (1)

Pseudonim : ja 11 luty 2014 19:19
a półpiętra ??np sala obrad, gabinet burmistrza ??

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr062018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .